Арсенал разгроми Ланс у дома в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига с 6:0.

Благодарение на тази победа лондонският отбор си гарантира достъп до плейофите на турнира. Билет за следващия етап получи и ПСВ, който си осигури поне второто място.

Интересното е, че голмайсторите бяха шестима различни футболисти: Хаверц, Габриел Жезус, Сака, Мартинели и Йодегар през първото полувреме и Жоржиньо от дузпа през второто полувреме.

Кай Хаверц откри резултата в срещата, като това се превърна във втори пореден мач с гол за германеца с екипа на "топчиите". Така той даде началото на футболна симфония за домакините, която набъбна до 4:0 още преди да са изминали и 30 минути от мача. Следващите попадения бяха дело на Габриел Жесус, Букайо Сака и Габриел Мартинели. Този на англичанина бе особено интересен, защото падна след удар със стомах от негова страна, за да добута кълбото в мрежата зад Брис Самба.

Рио Фърдинанд критикува Арсенал за отношението към Унай Емери

Ето какво каза

Полувремето завърши с още един гол в добавеното време на Мартин Йодегор, а това означаваше, че втората част бе чиста формалност.

Двамата мениджъри направиха редица промени. Артета реши да опази част от титулярите си, докато Франк Хейсе спести унижението на част от своите първи избраници.

Крайното 6:0 бе оформено около 5 минути преди края, когато бе отсъдена дузпа, а зад точката застана Жоржиньо. Той бе точен и така завърши този съвсем неравностоен двубой в полза на Арсенал.