Арсенал се изстреля на първото място във временното класиране на Висшата лига. „Артилеристите" победиха като гости Съндърланд с 3:1. С два гола се отличи намиращия се в отлична форма Аарън Рамзи.

Официален дебют с екипа на Арсенал, който този мач беше „жълто-син" записа рекордната покупка на тима Месут Йозил.

Германецът се нуждаеше точно от 11 минути, за да покаже класата си. Струващият 50 милиона играч овладя перфектно подаване от Гибс, напредна и я центрира в наказателното поле към Оливие Жиру, който без проблем вкара за 0:1.

Две минути по-късно домакините нацелиха греда чрез Диаките. Малко по-късно Уолкът остана сам срещу вратаря на „черните котки", но Уестууд изби.

В 48-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Косчелни опита да избие топка в наказателното поле от краката на Адам Джонсън, играейки чисто. Главният рефер обаче видя нарушение в ситуацията и свири дузпа. Гарднър без проблем матира Шчесни, изравнявайки резултата. Арсенал наложи осезаем натиск.

В 67-ата минута Аарън Рамзи получи пас от Карл Дженкинсън и с мощно воле направи 1:2.

Малко след попадението, Алтидор бе изпуснат от Саня, който обаче напредна и го задържа пред наказателното поле. Алтидор продължи да играе и вкара гол, но реферът вече бе свирил за нарушение и така попадението не бе признато. Адам Джонсън изпълни фаула, но много неточно.

Крайният резултат бе оформен от Рамзи, който се разписа отново в 76-ата минута след асистенция на Жиру.

След този мач Арсенал има актив от 9 точки. Съндърланд е последен, едва с 1 точка.