Девет години стигат! Арсенал спечели първия си трофей от 2005 насам, триумфирайки във ФА Къп. „Артилеристите" победиха с 3:2 Хъл Сити след продължения. Финалът на „Уембли" бе много драматичен и за двата отбора.
„Тигрите" успяха да изненадат лондончани с 2:0 още до 8-ата минута, което шокира тотално възпитаниците на Арсен Венгер. Все пак „топчиите" се вдигнаха и оказаха мощен натиск. Играчите на Арсенал направиха куп пропусни, а реферът спести три дузпи в тяхна полза.
Срещата започна кошмарно за Арсенал. Още в 4-ата минута Хъл успя да вкара след изпълнение на корнер, при който Хъдълстоун се опита да стреля, ударът му стигна до Джеймс Честър, който подложи край и изненада Фабиански за 0:1.
"Артилеристите" изглеждаха повече от шокирани и трудно успяваха да си подадат повече от няколко верни паса.
В 8-ата минута кошмарът за Арсенал изглеждаше пълен. След центриране Брус стреля с глава, топката срещна гредата, а Дейвис успя да засече за 2:0. Осем минути по-късно лондончани успяха да изравнят чрез Санти Касорла, който изпълни чудесен пряк свободен удар. След попадението, „артилеристите" оказаха лек натиск, който обаче така и не даваше резултат. 
След почивката Арсенал упорито търсеше изравнителен гол. В 58-ата минута Арсенал имаше основателни претенции за дузпа след като Фъдълстоун фаулира Жиру, но реферът не видя нарушение.
Шест минути по-късно съдията отново си затвори очите за игра с ръка на Ливърмор, заради което лондончани трябваше да получат единадесетметров наказателен удар. Малко по-късно реферът спести трета дузпа в полза на Арсенал след като Касорла навлезе в наказателното поле и Дейвис го посече.
В 79-ата минута Гибс можеше да се превърне в герой за тима си, но се отличи с непростим пропуск, оставайки непокрит на около 7-8 метра, но стреля над вратата. В 90-ата минута влезлият на смяна Саного направи нов пропуск след като стреля в аут от границите на наказателното поле. Така се стигна и до продължения.
В 3-ата минута от тях Жиру заби греда. „Артилеристите" продължиха да натискат и изпуснаха нови чисти положения. Арсен Венгер предприе две смени преди направи две смени преди началото на второто продължение. Месут Йозил напусна за сметка на Уилшър, а Росицки замени Касорла.
В 109-ата минута заветното попадение за Арсенал падна. До него се стигна след чудесно взаимодействие между Саного и Жиру. Французинът пусна отличен пас с пета към връхлитащия Аарън Рамзи, който хвърли в екстаз феновете на тима.
В последните минути Хъл беше много близо до изравняване след като Мертезакер изпусна Алуко, който напредна и стреля, но топката се търкулна успоредно на голлинията.
Арсенал - Хъл Сити
0:1 Честър 3
0:2 Дейвис 8
1:2 Касорла 17
2:2 Косчелни 71
3:2 Рамзи 108
Арсенал: Фабиански, Гибс, Мертезакер, Косчелни, Саня, Артета, Рамзи, Йозил (105 Уилшър), Касорла (105 Росицки), Подолски (61 Саного), Жиру
Хъл Сити: Макгрегър, Честър, Брус (66 Макшейн), Дейвис, Елмохамади, Росиниър (102 Бойд), Ливърмор, Хъдълстоун, Мейлър, Куин (75 Алуко), Фрайът
Goodfella
на 17.05.2014 в 19:31:19 #108Понеже и преди време го зададох на Стенляка тоя въпрос, но сега вече е факт - Моуриньо 3-то място, без трофей, Венгер - 4-то място и ФА къп. Кой се е справил по-добре този сезон?
Mad Cat With Hat
на 17.05.2014 в 19:31:04 #107Абе, Мосю Венгер трябваше да вземе Бербатич през зимата, само Еф Ей Къп липсваше на нашето момче… Наздраве на артилеристите.
antrazit
на 17.05.2014 в 19:28:17 #106Doc, изброй ми повече от два отбора в Англия спечелили трофей тази година. Да не ти изброявам колко топ отбора биха Хъл.
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 19:26:45 #105Радвайте се и пийте,пейте и се веселете, но нека тази купа не ни главозамайва и не ни прави слепи за положението с любимия ни тим. Тя беше спечелена с нечовешки мъки срещу непретенциозен съперник в сезеон , в който претърпяхме доста неприятни резултати. За да сме в истински голямата игра. Трябва да се променят още много неща.Все пак ФА къп е едно добро начало...
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 19:21:59 #104Радвайте се и пийте,пейте и се веселете, но нека тази купа не ни главозамайва и не ни прави слепи за положението с любимия ни тим. Тя беше спечелена с нечовешки мъки срещу непретенциозен съперник в сезеон , в който претърпяхме доста неприятни резултати. За да сме в истински голямата игра. Трябва да се променят още много неща.Все пак ФА къп е едно добро начало...
antrazit
на 17.05.2014 в 19:19:22 #103наздраве на всички истински фенове на ФК Арсенал. да подписва Венгер 3 годишен договор, заслужава си - още три години без титла няма да е фатално, но пича си го заслужава. така не съм се кефил от 1989 год.
WaltherP99
на 17.05.2014 в 19:19:00 #102Какво пък му беше уникалното на Рамзи точно в този мач? Израдвах се много на гола,но той имаше 5 добри отигравания за цял мач.
WaltherP99
на 17.05.2014 в 19:16:21 #101Стенляк какво става?
Знам че четеш,ама не смееш да напишеш нищо.
AnonymousDonny
на 17.05.2014 в 19:12:40 #100Бах мааму, тука в Лондон стана ебахти лудницата! Навсякъде се чуват сирени, флагове се веят! Евала!

1989
на 17.05.2014 в 19:05:56 #99Поздравления и за достойните момчета от Ливърпул, които винаги са ми били пример как се подържа тим! Говоря за истинските фенове, а не за хюмнетата, които в момента си скубят с пинцети срамните части от яд и няма и да ги видим под наша статия до август! Наздраве, пичове! Завърши невероятен сезон!
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 19:02:52 #98Mr Eboue Emmanuel Наздраве , колега
Нека загърбим различията си в мненията за треньора и да се насладим на тази изстрадана с родилни мъки и чакане купа .Все пак в историята и във витрината остават те, личностите идват и си отиват
silent taurus
на 17.05.2014 в 19:01:38 #97Честито на феновете на Арсенал във форума.
Stretford End Arising
на 17.05.2014 в 19:01:02 #96Честито гънъри! Много по-добри бяхте. Само за протокола да попитам, какво да очакаваме от проклятиеито на Рамзи?
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 18:58:54 #95черноморец Мерси пич!
Това е другата страна на монетата, че Венго остава. Изчерпан е вече- нищо лично...
1989
на 17.05.2014 в 18:56:41 #94Единадесета купа на Англия и пета за Венгер! Сериозна работа! Арсен не беше на себе си, ризата му провиснала извън панталона, Принц Хари /от Астън Вила/ му прави метани, разни мацки крещят в делириум, Газидис скача полудял. Голямо зрелище! Но най ме покефи Абу Диаби в костюмче с купата! Приятно!
черноморец
на 17.05.2014 в 18:56:05 #93Честито на феновете на Арсенал, изстрадана купа! DOC, честито човече!
Обаче ми се струва, че само удължавате агонията, шубата остава непоклатима 
2014
на 17.05.2014 в 18:54:05 #92А, да не забравя - Саного много зле. Не го виждам да се оправи това момче. Ако Венгер развърже кесията за добър нападател, няма да сбърка.
2014
на 17.05.2014 в 18:51:59 #91Хайде, счупи се каръка! Ако се опазим от контузии догодина сме шампиони!
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 18:51:11 #90DOCSPACE, не заслужаваш да се радваш брат. ------------------ Ебуе, Айде да не решаваш ти на какво и дали да се радвам , става ли?
Goodfella
на 17.05.2014 в 18:50:54 #89Ееееех, бачо Арсен доживя да вдигне пак купа! Радвам се за него, заслужава я след толкова години мъки. Дано е първата от много предстоящи!