Отборът на Арсенал съхрани мечтите си за участие в Топ 4. "Топчиите" се възползваха максимално от грешните стъпки на манчестърските грандове и Ливърпул, побеждавайки градския съперник Уест Хям с 3:0.

По този начин хората на Арсен Венгер събраха актив от 54 точки, които им отрежда петото място. Четвъртият Ман Сити е на само 4 точки разлика, а третият Ливърпул е на шест.

Снимка 287201

След нулево първо полувреме, трибуните на "Емиратс" изпитаха чувство на радост в 58-ата минута. Месут Йозил препарира Дарън Рандолф след брилянтен изстрел извън границата на наказателното поле. По време на домакинската атака, гостите бурно претендираха за неотсъдена засада.

Вторият гол на успокоението дойд в 68-ата минута и в него отново бе въвлечен Месут Йозил. Немският национал осигури чудесна асистенция на Тио Уолкът, който изпревари персоналния си пазач и майсторски наказа "чуковете" за 2:0.

Снимка 287198

Всичко приключи 7 минути преди края, когато "златната резерва" на Арсен Венгер - Оливие Жиру наниза дежурното си попадение. Това се случи с изключителен френски финес, след като таранът отправи неспасяем изстрел в далечния ъгъл на безпомощния Рандолф.

Поражението остави Уест Хям на 15-то място, на едва 5 пункта разстояние от зоната на изпадащите.