Арсенал си върна първото място в класирането на Висшата лига, след като победи Стой Сити с 3:1 на „Емиратс" в мач от 5-ия кръг.

Изненадващо или не, „топчиите" вкараха и трите си попадения след изпълнението на статични положения от страна на Месут Йозил, който днес направи много добър мач.

Всичко започна чудесно за лондончани, които поведоха още в 5-ата минута. Йозил стреля от фаул, вратарят Бегович изби, но топката попадна в краката на Арън Рамзи, който без проблем я довкара за 1:0.

Стоук обаче не мислеше да се предава и „грънчарите" изравниха в 26-ата мин. Арнаутович получи страхотен пас и с красиво воле се опита да преодолее Счесни. Топката обаче се удари в страничната греда и отиде у Камерън, който вече спокойно я насочи в опразнената врата.

Само десет минути по-късно хората на Арсен Венгер отново имаха повод да се радват. След корнер, изпълнен от Йозил, Мертезакер засече с глава и с красив параболичен удар изненада Бегович за 2;1.

След почивката Арсенал игра доста пестеливо, но пак създаде няколко добри положения. Жиру можеше да вкара красив гол в 53-ата мин. след един свой далечен удар, който обаче бе избит в мъка от Бегович.

Лондончани успяха да си подпечатат успеха в 72-ата минута. Голът много приличаше на втория - пак корнер, пак центриране от страна на Йозил, пак удар с глава, но този път голмайсторът се казваше Бакари Саня.

АРСЕНАЛ - СТОУК СИТИ 3:1

1:0 Рамзи (5')

1:1 Камерън (26')

2:1 Мертезакер (36')

3:1 Саня (72')

Арсенал: Счесни, Саня, Мертезакер, Косиелни, Гибс, Фламини, Уилшър (73 Монреал), Рамзи, Йозил (80 Артета), Гнабри (73 Мияичи), Жиру