Арсенал записа трудна победа с 1:0 над Болтън и се изравни по точки с четвъртия във временното класиране в Англия Манчестър Юнайтед. Единственият гол в мача реализира резервата Бендтнер в 83-ата минута. Благодарение на успеха възпитаниците на Арсен Венгер събраха на сметката си 38 точки, колкото имат и „червените дяволи". Димитър Бербатов и компания обаче имат и 3 мача по-малко.

Двубоят започна с териториален натиск на Арсенал, който обаче не доведе до чисти голови положения. Гостите от Болтън действаха разумно в дефанзивен план, като не оставяха свободни пространства пред нападателите на Арсенал.

В края на първата част нападателят на Болтън Елмандер получи неприятна контузия и напусна терена принудително, като бе заменен от холандеца Рига.

Второто полувреме започна както и първото - с атаки за Арсенал. В 63-ата минута Клиши центрира точно от левия фланг и топката стигна до Адебайор. Тогоанецът обаче стреля прекалено слабо и не затрудни Яскелайнен. Само 2 минути по-късно отново Адебайор направи непростим пропуск. Нападателят бе изведе от Насри сам срещу противниковия вратар , но отново се забави и ударът му бе избит от защитник на Болтън.

В 70-ата минута домакините удариха греда. Ван Перси бе изведен в удобна позиция, но ударът му срещна левия страничен стълб на вратата на Болтън. В 74-ата минута резервата Бенднет стреля опасно с глава, но Яскелайнен отново улови сигурно топката. В 83-ата минута Арсенал все пак стигна до гол. Ван Перси центрира от ляво и резервата Бенднер засече неспасяемо топката - 1:0.

АРСЕНАЛ - БОЛТЪН 1:0

1:0 Бендтнер (83')

Стартови състави на Арсенал и Болтън:

Арсенал: Алмуния, Саня, Туре, Джуру, Клиши, Ебое (Бендтнер 74'), Диаби (Вела 64'), Денилсон, Насри, Ван Перси, Адебайор (Рамзи 88').

Болтън: Яскелайнен, Башам, Шиту, О'Брайън, Самуел, Тейлър, Муанба, МакКан, Гаднър, Елмандер (Рига 39' Обадей 78'), Дейвис.