Арсенал победи Стоук Сити с 4:1 в предпоследния 37-и кръг във Висшата лига. По този начин лондончани могат да завършат в първата четворка на крайното класиране и да си спечелят квота за Шампионската лига.

Резултатът бе открит малко преди почивката, когато Франсис Коклен изведе Ектор Белерин, който асистира на Оливие Жиру за 0:1 на празна врата.

През втората част Месут Йозил (55) удвои аванса на "топчиите" след двойно подаване с Алексис Санчес.

В 67-ата минута Питър Крауч се разписа с ръка и попадението трябваше да бъде отменено, но това не се случи.

В 76-ата минута Алексис Санчес засече пас на Белерин. В 80-ата минута Жиру оформи крайния резултат с втория си гол в мача и общо 12-и за сезона, възползвайки се от подаване на Аарън Рамзи.