В неособено динамичен мач Арсенал победи с минималното 1:0 Уест Бромич. Изходът от срещата нямаше да се отрази нито на един от двата отбора. „Артилеристите" си подсигуриха 4-ото място, а „дроздовете" пък оставането във Висшата лига.

Победният гол падна рано в срещата. Не бе изминал и четвърт час, когато домакините поведоха. След центриране от корнер, Оливие Жиру се пребори с Крейг Доусън и с глава откри резултата.

В 30-ата минута Дорънс стреля опасно от далечна дистанция, но Шчесни спаси.

В следващата атака Арсенал също оправиха опасен удар, но Фостър направи добро спасяване и изби топката в ъглов удар.

В 71-ата минута Амалфитано излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но Шчесни спаси неговия удар.

Две минути по-късно пред Месут Йозил се откри добра възможност, но германският национал се засуети и прати топката встрани от вратата.

В 76-ата минута домакините уцелиха греда. След центиране на Йозил, топката не бе добре изчистена от защитниците на Уест Бром и достигна до Лукас Подолски. Нападателят стреля, но топката се удари в страничния стълб на Бен Фостър.

Арсенал - Уест Бромич 1:0
1:0 Жиру (14')

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Кошчелни, Монреал(80' Фермален), Артета(63' Шалстрьом), Фламини, Касорла(70' Росицки), Йозил, Подолски, Жиру

Уест Бромич: Фостър, Доусън, Логано, Олсон, Брънт, Амалфитано(80' Аничебе), Мулумбу(85' Видра), Доранс, Морисън, Сесеньон, Бераино