Отборът на Арсенал победи с класическото 3:0 Хъл Сити в пореден мач от 18-ия кръг на английската Висша лига. Благодарение на успеха момчетата на Арсен Венгер се върнаха на третото място в класирането, като изостават само с 5 точки от лидера Челси.

Арсенал откри резултата в продължението на първото полувреме чрез Денилсон. Бразилецът се разписа от пряк-свободен удар, отсъден за спорно нарушение срещу Диаби. След подновяването на играта гостите пропиляха отличен шанс да се върнат в мача. В 55-ата минута Силвестре събори Фегън в пеналта и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Джеовани, но Алмуния хвана ъгъла и парира шута на бразилеца.

Само 3 минути по-късно Арсенал нанесе втория си удар. Диаби проби от ляви и подаде перфектен пас към Едуардо, който на празна врата не сгреши - 2:0. Крайният резултат оформи най-добрият на терена - Диаби. Футболистът се разписа с мощен удар от границата на наказателното поле. В заключителните секунди на двубоя резервата Уолкът бе близо до четвърти гол, но на три пъти стреля неточно.