Уулвърхемптън загуби от Арсенал в мач от 33-тия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Молиню" завърши с успех за лондончани с 2:0.

Точни за победителите в срещата бяха Сака и Лаказет.

"Вълците" постигнаха успех с 1:0 в предишния си мач, докато Арсенал натрупа самочувствие след разгромната победа с 4:0 над Норич.

Снимка 486685

Източник: Twitter

Тимът на Нуно Ешпирито Санто към момента е на 6-то място в класирането, с актив от 52 точки. Арсенал пък е с три по-малко и явно до последния момент ще се бори за европейска позиция в крайното подреждане.

Голямата звезда на лондончани Пиер-Емерик Обамеянг има 19 гола от началото на сезона, но днес не успя да се разпише и изостава с две попадения от лидера Джейми Варди.

"Артилеристите" вкараха по един гол във всяко от полувремената.

Снимка 486684

Букайо Сака се разписа две минути преди паузата, давайки по-скоро заслужен аванс в резултата на тима си, с оглед показаното от двата състава до този момент.

Арсенал се обвърза дългосрочно с младок

Букайо Сака подписа нов договор с лондончани

Феновете на тима трябваше да чакат до 86-ата минута, за да видят второ попадение. То бе дело на Александър Лаказет, който сложи точка на спора и добави важните три точки към актива на лондонския клуб.

Проблемите пред мениджъра на Арсенал Микел Артета обаче продължават. Аут за мача бяха контузените Бернд Лено, Габриел Мартинели, Пабло Мари и Калъм Чеймбърс. Те остават все така извън строя за отбора.