Арсенал разби Норич с 4:0 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Емиратс" премина изцяло под диктовката на "топчиите". Два гола вкара Обамеянг, а по едно добавиха Гранит Джака и Седрик Соареш.

Лондончани събраха 46 точки и заемат седмо място във временното класиране. Норич е последен.

Арсенал натисна своя съперник още от първата минута. В 20-ата минута обаче Норич можеше да поведе. Бен Годфри отправи страхотен удар от над 25 метра. Снарядът се отклони от външната страна на дясната греда на Мартинес.

В 33-ата минута груба грешка на Крул позволи на домакините да поведат. Вратарят се забави с изчистването на топката и Обамеянг го блокира, като се озова сам срещу опразнената врата.

Снимка 486218

Източник: Twitter

Четири минути по-късно Тиърни намери Джака в наказателното поле, който удвои.

В 67-ата минута Арсенал стигна и до трети гол. Защитник на "канарчетата" не успя да изчисти топката, а вместо това намери Обамеянг, който не сбърка за 3:0.

В 81-ата минута кълбото бе изчистено след изпълнение на корнер и стигна до Седрик. Португалецът с мощен удар вкара за 4:0.