Тимът на Арсенал успя да разгроми Нюкасъл Юнайтед на "Емирейтс" с 4:0 в мач от 26-ия кръг на английската Висша лига. Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме, след като Обамеянг откри в 54-ата минута, а Никола Пепе покачи на 2:0 три минутки по-късно. Месут Йозил направи резултата класически в 90-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Лаказет в третата минутата от добавеното време на срещата.

Първата възможност бе за "свраките", след като в 15-ата минута Валентино Лазаро центрира от ъглов удар, от който Шон Лонгстаф засече с глава, а след рикошет в Себайос Лено се намеси и спаси

В 41-ата минута Пепе стреля от фаул, но стражът на Нюкасъл се намеси добре и прати топката в корнер. След него пък Мустафи стреля с глава, ала Жоелинтон от голлинията изчисти.

В 54-ата минута "артилеристите" откриха резултата. Пепе центрира добре за Обамеянг, който с глава вкара за 1:0.

Три по-късно пък точно Пепе удвои актива на Арсенал, след като получи пас отляво от Букайо Сака и силният му удар направи безпомощен Мартин Дубравка.

В 63-ата минута Сент-Максимен подаде за Кларк, който по чудо на уцели вратата, а Арсенал нацели греда в 67-ата, когато Обамеянг центрира отдясно, но топката се отби в напречната греда.

В 90-ата минута Александър Лаказет подаде успоредно за Месут Йозил, който стреля, а Дубравка опита да спаси, но неуспешно - 3:0. В 95-ата пък Лаказет се разписа за първи път от девет мача насам, след като Никола Пепе пусна отдясно и с доза шанс френският нападател реализира четвъртия гол в Северен Лондон.

По този начин Арсенал вече има 34 точки и остана 10-и, докато Нюкасъл остана 13-и с 31 точки.