Арсенал се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата. След кошмарния старт на сезона, "топчиите" имаха лек повод за усмивки, разбивайки като гост УБА с 0:6.

Мениджърът Микел Артета реши да не рискува със своя състав и заложи на оптимална селекция, която нямаше проблеми с почти резервната формация на "дроздовете".

Едва ли обаче този триумф ще успокои страстите на "Емиратс". Голяма част от феновете на клуба искат оставката на цялото спортно-техническо ръководство, а също така очакват със свити сърца и предстоящия шампионатен сблъсък срещу Ман Сити.

Снимка 544396

Иначе до мача на "Дъ Хоутърнс", Арсенал реши всичко още до почивката, когато завърналият се Пиер-Емерик обамеянг реализира две попадения, а след това подаде за гол и на Никола Пепе. След почивката габонецът оформи своя хеттрик, а по веднъж се разписаха Букайо Сака и Александре Лаказет.