Арсенал постигна победа с 3:2 като гост при Уотфорд. Това е четвъртия им успех, който осигури изпреварване на Манчестър Юнайтед на четвърто място в таблицата на Висшата лига.

Мартин Йодегард даде преднина на "артилеристите" при гостуването на "Викаридж" Роуд в петата минута, след което колумбиецът Кучо Ернандес да изравни в 11-ата минута с може би най-добрия гол във Висшата лига този сезон, с фантастичен удар с ножица.

Челси победи Бърнли с 4:0 във Висшата лига

Челси с разгромна победа над слабак

Кай Хаверц вкара два гола, а по един път се разписаха Рийс Джеймс и Кристиан Пулишич

Букайо Сака обаче върна "артилеристите" напред след половин час игра, а Габриел Мартинели продължи страхотния сезон с гол в 52-ата минута на срещата. Муса Сисоко намали до 2:3 в 87-ата минута и върна несигурността на мача, но в крайна сметка "артилеристите" осигуриха победа. Арсенал вече има 48 точки на таблицата, една пред Манчестър Юнайтед, въпреки че имат два мача по-малко, докато Уотфорд остава предпоследен с 19 точки, три под зоната на изпадащите.