Арсенал се изкачи до петото място във временното класиране, след като у дома спечели трудно срещу градския съперник Уотфорд с 2:0. "Стършелите" трябва да съжаляват за поражението си, след като през втората част имаха две много добри положения да поведат в резултата.

Вместо това те си нанизаха нелеп автогол чрез Крейг Каткарт в 81-ата минута. Победата на "топчиите" пък бе подпечатана с точния изстрел на Месут Йозил 120 секунди по-късно.

В следващия кръг хората на Унай Емери играят срещу Фулъм, докато Уотфорд домакинства на Борнемут.

Снимка 380908

През първата част на "Емиратс" имаше едно главно действащо лице и това беше Александре Лаказет. До 20-ата минута френският нападател пропусна четири добри възможности. Най-открояващо от всички тях беше оставането му сам срещу Бен Фостър. Техничният му опит обаче завърши с удар в аут.

Макар и стигащи рядко до вратата на Чех, "стършелите" можеха да се възползват от миг гениалност на Уил Хюз. Волето на британеца не намери очертанията на вратата.

Голям проблем сполетя Унай Емери в края на полувремето, когато опитният Чех се контузи и на негово място принудително трябваше да се появява Бернд Лено.

Въпросният германски страж трябваше да демонстрира класата си в 52-ата минута, когато Трой Дийни се оказа непокрит на дузпата и веднага отправи изстрел. Лено обаче показа рефлекс и отклони насочената към долния десен ъгъл топка.

Снимка 380909

Добрите възможности за Уотфорд продължиха, като гостите трябва да съжаляват сериозно за положението си в 75-ата минута. Тогава Исаак Съксес се справи с вратаря на съперника и отправи удар, който за негова жалост срещна страничната греда.

Kъсметът явно тотално бе обърнал гръб на "жълто-черните", след като в 81-ата минута Крейг Каткарт си отбеляза автогол, дарил Арсенал с неочаквана преднина.

Снимка 380911

Всичко това даде криле на "топчиите", които само 120 секунди по-късно подпечатаха триумфа си с втори гол. Месут Йозил засече отличен пас на Лаказет и така спомогна за това лондонският гранд да се изкачи до петото място във временното класиране.

Уест Хем удари Манчестър Юнайтед с 3:1

Уест Хем засили кризата в Манчестър Юнайтед след 3:1 в Лондон!