Отборът на Арсенал записа важен успех в борбата си за Топ 4. Селекцията на Арсен Венгер не срещна никакви трудности при домакинството си на Уест Бромич Албиън, подчинявайки „дроздовете“ с 2:0. По този начин „топчиите“ дръпнаха с две точки пред Ман Сити и четири пред Юнайтед, в така ожесточената битка за местата в Зона Шампионска лига.

С победата си днес столичани опитаха да се „извинят“ на разярените си фенове, които недоволстват от представянето на отбора за пореден сезон. За тази вечер дори бе организиран и протест, който в 75-ата минута трябваше да навлезе в своя апогей с опразване трибуните на „Емиратс“. Комфортната преднина и добрата игра на домакините обаче сякаш разнежи привържениците и те догледаха срещата до самия и край.

В герой за домакините днес се превърна Алексис Санчес, който реализира и двете попадения за Арсенал. Всичко започна в 6-ата минута, тогава чилиецът получи подаване от Аарън Рамзи и с мощен изстрел от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Бен Фостър.

Интригата съвсем приключи в 38-ата, когато латиноамериканецът изпълни по перфектен начин един пряк свободен удар, който свари неподготвена както стената, така и вратарят на УБА.

В неделя Арсенал гостува на борещия се за своето спасение тим на Съндърланд.

АРСЕНАЛ – УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН 2:0

1:0 Алексис (6‘), 2:0 Алексис (38‘)

СТАДИОН: „Емиратс“

СЪДИЯ: Джон Мос

АРСЕНАЛ: Чех, Мертезакер, Монреал, Кошчелни, Бейерин, Йозил, Рамзи, Ел Нени, Санчес, Жиру, Айоби (резерви: Оспина, Габриел, Уолкът, Чембърс, Уелбек,Кембъл, Коклен)

УБА: Фостър, Макоули, Евънс, Честър, Доусън, Сасеньон, Флетчър, Якоб,Сандро, Бераино, МакЛийн (резерви: Майхил, Олсон, Рондон, Гарднър, Аничебе, Макманаман, Леко)