Арсенал победи Тотнъм 3:1 в лондонското дерби от деветия кръг на английската Висша лига, играно на стадион "Емиратс".

Томас Партей (20') даде аванс за домакините, но в края на първото полувреме Хари Кейн (41') изравни от дузпа. Още в началото на втората част обаче "артилеристите" отново поведоха, благодарение на Габриел Жезус (49'), а Гранит Джака (67') сложи точка на спора. Като за капак на всичко "шпорите" останаха с човек по-малко след директен червен картон на Емерсон Роял в 62-рата минута.

Снимка 589542

Tака Арсенал вече има 21 точки на върха на класирането в първенството, с 4 повече от преследвачите си Манчестър Сити и Тотнъм. Единственото поражение през настоящия сезон на първенството "артилеристите" допуснаха от Манчестър Юнайтед - в 6-ия кръг (1:3).

Снимка 589544

Следващият мач на лондончани във Висшата лига ще бъде на 9 октомври срещу Ливърпул. Преди това Арсенал ще се изправи срещу Бодьо/Глимт в Лига Европа.

Габриел Жезус: Гуардиола беше причината да си тръгна от Манчестър Сити

Той сподели, че е щастлив в Арсенал

Арсенал взе преднина в 20-ата минута. Томас Партей се разписа с удар в горния десен ъгъл след асистенция на Бен Уайт.

Девет минути по-късно Габриел извърши нарушение в наказателното поле и Хари Кейн изравни след хладнокръвно изпълнение от бялата точка.

В 49-ата минута Букайо Сака шутира, Уго Йорис не отби топката добре, тя достигна до Кристиан Ромеро, който направи груба грешка в наказателното поле и позволи на Габриел Жезус да реализира отблизо второто попадение във вратата на Тотнъм.

Снимка 589543

Арсенал имаше числено превъзходство от 62-ата минута, когато Емерсон Роял получи червен картон за нарушение срещу Мартинели.

Пет минути след това това Гранит Джака реализира решителното попадение във вратата на гостите, възползвайки се от добро подаване на Габриел Мартинели.

Облак попадна в полезрението на Тотнъм

Тотнъм може да срещне конкуренция от Манчестър Юнайтед в битката за подписа на вратаря