Арсенал записа най-дългата си положителна серия под ръководството на Микел Артета. Тази вечер лондончани си върнаха мястото в Топ 4 след победа над Лестър с 2:0.

Уест Хем - Астън Вила 2:1 в мач от Висшата лига

Вдъхновен Ярмоленко помогна на Уест Хем за важна победа

"Чуковете" взеха домакинството си на Астън Вила

Точни за "топчиите" днес бяха Томас Партей, открил резултата в 11-ата минута след асистенция на Габриел Мартинели, както и Алекс Лаказет, сложил точка на спора от дузпа в 59-ата.

"Артилеристите" определено бяха по-добрият отбор в неделния ден и откриха резултата още в 11-ата минута. Тогава, след един корнер, Томас Партей бе оставен непокрит в пеналта и с глава не остави шансове на Каспер Шмайхел.

Така почивката дойде при аванс за домакините, а скоро след нея Шмайхел трябваше на два пъти да се намесва решително. После обаче се стигна до разбъркване в наказателното поле на Лестър, при което се видя след намеса на VAR, че Союнджу играе с ръка пред голлинията и Арсенал получи дузпа. Тя бе превърната в гол от Александър Лаказет за крайното 2:0.

Евертън - Уулвърхямптън 0:1 в мач от Висшата лига