Арсенал спечели лондонския сблъсък с Кристъл Палас, след като "артилеристите" подчинаха драматично с 3:2 своя съперник насред неговия "Селхърст Парк". Арсен Венгер записа мач №810 като треньор във Висшата лига, изравнявайки рекорда на големия Сър Алекс Фъргюсън.

След няколко дни мениджърът на Арсенал еднолично ще оглави класацията за №1 по мачове в Премиършип. По ирония на съдбата това ще стане на 31 декември срещу Уест Бромич, когато е рожденият ден на Алекс Фъргюсън.

Самата среща пък предложи доста любопитни и динамични моменти. Над всички на терена тази вечер беше звездата на Арсенал - Алексис Санчес, за когото все по-усилено се говори, че ще напусне. Това не попречи обаче на чилиеца да реализира две от трите попадения за своя отбор.

Кристъл Палас - Арсенал 2:3, Алексис Санчес с два гола

Началото на двубоя е от 22,00 часа

Първото полувреме премина изцяло под диктовката и превъзходството на "артилеристите", които след четвърт час игра поеха контрола върху мача.

Играчите на Венгер се настаниха в половината на съперника и бе въпрос на време да стигнат до попадение, а то дойде в 25-ата минута!

Диагонален удар на Лаказет бе избит от Сперони, топката попадна в краката на Мустафи, който от малък ъгъл успя да я прати в мрежата за 1:0!

До края на полувремето гостите можеха да удвоят преднината си, но удари на Месут Йозил, Алексис Санчес и Гранит Джака бяха отразени перфектно от Сперони.

Снимка 331209

Втората част започна ударно за играчите на Рой Ходжсън, които излязоха на терена доста по-освободени и действаха с повече фантазия и идеи в предни позиции.

Това даде резултат в 50-ата минута, когато паритетът бе възстановен!

Вилфрид Заха напредна по левия фланг и центрира остро по земя към точката на дузпата, за да може Андрос Таунзънд от движение да се разпише за 1:1 с красив удар!

Секунди по-късно Рубен Лофтъс-Чийк можеше да донесе пълен обрат за Кристъл Палас, но диагоналният му удар от наказателното поле бе блокиран от защитник на Арсенал.

Снимка 331216

След малко повече от час игра на сцената се появи Алексис Санчес!

Чилиецът възстанови преднината на Арсенал с удар от наказателното поле за 2:1, а малко по-късно реализира и за 3:1, възползвайки се от отлична асистенция от дълбочина на Джак Уилшър!

Типично за отбора на "артилеристите", в последните минути на мача последва отпускане, от което домакините се възползваха малко преди края на редовните 90 минути.

Центриране от корнер намери Джеймс Томкинс, който с глава намали на 2:3, с което бе оформен и крайният резултат в мача!