Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Давид Силва отстъпва мястото си на Габриел Жезус.

82′

Яя Туре влиза на мястото на Агуеро.

Снимка 343093

78′

Серхио Агуеро се измъкна от защитата на Арсенал и стреля по диагонала отдясно, но Чех успя да избие топката.

70′

Зинченко влиза на мястото на Уокър.

Снимка 343089

58′

Опасен удар от воле на Обамеянг излезе в аут.

52′

Обамеянг пропусна дузпа! Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Отаменди срещу Мхитарян. Габонецът застана зад топката, но Едерсон хвана ъгъла и изби.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

Удар на Джака е спасен от Едерсон.

39′

Сити организира нова атака на висока скорост. Бернардо Силва центрира в наказателното поле, където Агуеро нанесе удар, но той бе блокиран от Чех.

38′

Удар на Рамзи е блокиран от Данило и излезе в корнер.

33′

ГООООЛ ЗА СИТИ!!! "Гражданите" забиха трето попадение във вратата на Арсенал, дело на Лирой Сане. Гостите органзиираха отлична атака. Агуеро комбинира с Де Бройне, след което намери германецът в наказателното поле, който направи резултата класически.

28′

ГОООООЛ ЗА СИТИ!!! Лирой Сане се справи с няколко защитници на Арсенал и намери Агуеро в наказателното поле. Аржентинецът с веднага върна към Давид Силва, който с едно докосване елиминира Бейерин и заби топката във вратата на Чех за втори път.

23′

Нова добра атака за Арсенал. Бейерин се справи отдясно с Данило и намери Рамзи на точката на дузпата. Уелсецът стреля от воле, но отново Едерсон се намеси отлично и спаси.

20′

Тежък удар на Гранит Джака от пряк свободен удар, който Едерсон изби в корнер.

19′

Жълт картон за Отаменди.

15′

ГООООООЛ ЗА СИТИ!!! Лирой Сане проби отляво и намери Бернардо Силва на другия фланг. Португалецът елиминира Колашинац и с фантастичен удар намери далечния ъгъл на Чех за 0:1.

13′

Йозил намери Мхитарян пред наказателното поле. Арменецът пое топката е незабавно опита удар, но Едерсон не се затрудни и улови.

8′

Удар от малък ъгъл на Агуеро излезе в аут.

7′

Рамзи пусна остър пас в наказателното поле на Сити. Компани не успя да изчисти добре топката и Едерсон трябваше да се намесва и да избива топката.

1′

63. Нкетия 35. Зинченко

Арсенал приема Манчестър Сити в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Срещата е тази вечер от 21:45 часа на "Емиратс".

Метереологичните условия в Лондон са много тежки и феновете на домакините искаха двубоят да бъде отложен, но "топчиите" се постараха да приведат стадиона си в отличен вид за игра.

Арсенал подготви "Емиратс" за дербито с Манчестър Сити

Дербито от Висшата лига е тази вечер от 21:45 часа

Домакините ще се опитат да вземат реванш за загубата с 0:3 от "гражданите" във финала за Купата на Лигата в неделя. Играчите на Арсен Венгер отнесоха много критики за играта си. Самият мениджър по всичко изглежда, че ще бъде освободен след края на сезона, след като сезонът на отбора до момента е пълен провал.

Аут за Арсенал са Начо Монреал и Александър Лаказет.

Арсенал губи Начо Монреал за месец

Сериозен удар за Арсенал, "топчиите" губят защитник поне за месец

Бранителят има възпаление на гърба

При Ман Сити Фернандиньо е контузен, докато Рахийм Стърлинг е под въпрос. "Гражданите" имат 13 точки преднина и мач по-малко на върха във временното класиране пред втория Ман Юнайтед.

Манчестър Сити може да допусне служебна загуба с 0:3 от Арсенал

В Англия: Сити рискува да допусне служебна загуба от Арсенал