В последния мач на Арсен Венгер начело на Арсенал, отборът спечели гостуването си на Хъдърсфийлд.

В двубой от финалния кръг на Висшата лига "артилеристите" достигнаха до крайния успех с минималното 1:0.

Снимка 356199

Единственото попадение в мача беше реализирано от Пиер-Емерик Обамеянг. Той се разписа 7 минути преди почивката, като резултатът се запази непроменен.

Срещата бе без значение за крайното класиране, но по-скоро беше важна за лондончани от психологическа гледна точка, защото през 2018 г. досега те нямаха дори точка, спечелена на чужд терен за първенство.

Арсен Венгер: Ако всяка седмица има големи дербита в Европа, стадионите ще бъдат винаги пълни

"Големите клубове трябва да делят парите си с малките, които не представляват никакъв интерес"

Феновете не забравиха да почетат дългогодишния мениджър на тима, а самият Венгер призна, че трудно ще реши какво да прави в бъдеще.

Снимка 356201

Венгер заяви, че всички ще му липсват и призна, че иска да гледа мачове заедно с феновете:

"Ще съм щастлив да седя на северната трибуна, но зависи дали работя някъде другаде.

Ако работата ми позволява да съм свободен в деня, когато Арсенал играе, ще се радвам да съм на трибуните, ако може да ми осигурите билет. Хубавото на това е, че ще мога да крещя на следващия мениджър!

Снимка 356200

Един ден ще отида в Рая и Той ще попита "Какво направи с живота си?". Единствения отговор, който ще имам, ще бъде "Опитах да печеля футболни мачове".

Стартовият състав в последния мач на Арсен Венгер начело на Арсенал: Оспина, Бейерин, Холдинг, Мустафи, Колашинац, Джака, Рамзи, Иуоби, Мхитарян, Обамеянг, Лаказет.