Фулъм стигна до геройското 2:1 над силно представящия се в последно време Арсенал в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. До 85-ата минута "артилеристите" водеха на "Крейвън Котидж", при това с човек по-малко.

В антигерой за гостите в лондонското дерби се превърна защитникът Йоан Джуру. Швейцарецът си изкара два жълти картона в рамките на 15 минути и беше изгонен.

Това позволи на домакините да започнат да гледат по-смело към вратата на Шчесни. И успяха да се възползват, след като Арсенал поведе в 21-ата с попадение с глава на Косчилни.

В 85-ата обаче равенството вече беше факт. Стив Сидуел опъна мрежата, засичайки с глава центриране на бившия "артилерист" Филип Сендерос. Малко след това резервата Томас Росицки можеше отбележи, но от близко разстояние пропусна.

В даденото от съдията 4-минутно продължение Фулъм започна да натиска още по-сериозно. И в 92-ата отбраната на гостите се пропука. Топката попадна в Боби Замора на малкия пеналт, а той повече от уверено отбеляза за крайното 2:1.

Загубата остави "топчиите" на пето място с 36 т., на само една от изместилия ги от четвъратата позиция тим на Челси. Успехът пък изкачи Фулъм до 13-ото място с 23 т.