Арсенал сложи край на поредицата си от три поредни победи. Тази вечер селекцията на Микел Артета стигна само до 0:0 при домакинството си на градския съперник Кристъл Палас. Като цяло "топчиите" имаха по-голям контрол над владението на топката, но то така и не бе материализирано в гол. Нещо повече, техният съперник дори веднъж удари гредата.

Евертън победи като гост Уулвърхямптън с 2:1

"Карамелите" вече са четвърти с 32 точки.

Равенството прати "артилеристите" на 11-то място с 24 точки. Палас е две позиции по-надолу и пункт по-малко.

Първото по-интересно положение в срещата беше регистрирано в 20-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг можеше да напомни за позабравената си класа. Габонецът намери празно пространство и отправи плътен изстрел, който майсторски бе отразен от стража на гостите Висенте Гуаита.

Снимка 513883

Източник: EPA/БГНЕС

Не по-малко интересно бе и за Бернд Лено. Германският национал трябваше да демонстрира, че следи внимателно ситуацията, тъй като в 39-ата се справи при опасен изстрел с глава на Кристиан Бентеке.

Изобщо през първата част, отборът на Арсенал беше този, който владееше повече топката, но младите звезди на "топчиите" Смит-Роу и Букайо Сака, така и не матираха не придадоха някаква важност за това. Нещо повече, освен опасното положение на Бентеке, "орлите" удариха и греда.

Чудото се случи, Шефилд Юнайтед победи Нюкясъл!

"Остриетата" с първ ипълен успех след 18 мача

Второто полувреме започна по сходен начин с първото и натиск на домакините, който те така и не успяваха да материализират с реални голови положения.

Гостите отново успяха да контраатакуват много опасно в 69-ата минута, когато Бентеке успя да подаде към Заха, той напредна в празно пространство и бе на път да подаде отличен успореден пас към централния нападател, но отлична намеса на Гранит Джака предотврати сериозна възможност за попадение на сметката на "орлите".

Снимка 513886

В 84-ата минута отново Вилфред Заха успя да напредне опасно и да нахлуе в наказателното поле, където се намеси Роб Холдинг и успя да изчисти. Крилото на Палас претендираше за дузпа, но Андре Маринър остана безмълвен.

Манчестър Юнайтед надви Бърнли в екшън и излезе на първо място

Пол Погба вкара победното попадение след асистенция на Маркъс Рашфорд

В следващия кръг Арсенал домакинства на Нюкасъл. Кристъл Палас има още едно тежко гостуване, този път на Манчестър Сити.

АРСЕНАЛ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 0:0