Арсенал вече диша във врата на лидера Манчестър Сити. "Артилеристите" постигнаха убедителен успех с 2:0 над Стоук сити в среща от петия кръг на Висшата лига.

Още в третата минута Алексис Санчес засече центриране пред вратарското поле, ала изстрелът му с глава бе отразен от Джак Бътланд. Секунди по-късно Уолкът изскочи на удобна позиция и не можа да прати топката в очертанията на вратата.

В 6-ата Бътланд отново се прояви, като парира чудесен пряк свободен удар на Санчес от около 25 метра. Две по-късно отново чилиецът се озова на върха на атаката, а завършващият му удар срещна десния стълб.

Пропуските продължиха чрез Уолкът, който не можа да оползотвори чудесна топка от Ектор Бейерин, като шутира над вратата.

Каръкът бе счупен в 31-ата минута, когато защитата на Стоук реагира лошо при дълго подаване на Месут Йозил. Уолкът спечели физическия дуел с Марк Муниеса и с нисък диагонален шут намери далечния ъгъл за 1:0.

Лондончани стартираха по аналогичен начин и втората част. В 55-ата минута Йозил добре разви атаката на домакините, като с мек пас остави кълбото за Аарън Рамзи. Уелсецът стреля от дистанция, но не улучи сполучливо топката и тя излезе в аут. Малко по-късно Стоук отвърна чрез Джердан Шакири, който се възползва от слабо изчистване на Лоран Кошчиелни. Швейцеръцт нанесе силен удар, а Петър Чех боксира в корнер.

В 69-ата минута Бътланд направи поредното си геройство в срещата, като този път парира шут на Йозил отблизо. В интерес на истината заслугата за това до голяма степен бе на германеца, който трябваше да стреля далеч по-успешно.

В 76-ата и резервата Оливие Жиру се отчете с пропилян шанс. Френският национал взе топката след лоши изяви на гостуващата отбрана, ала останал сам срещу Бътланд стреля в аут.

Пет минути преди края дойде и голът на успокоението за Арсенал. Касорла центрира от пряк свободен удар, а Жиру бе оставен без опека и не срещна трудности да отбележи за крайното 2:0.

Арсенал е втори с 10 точки, на 5 зад лидера Манчестър Сити. Стоук остава твърдо последен с едва 2 точки и все още в очакване на първата си победа през сезона.