Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 56899

Зрелищно равенство в дербито между Арсенал и Челси

Футболна поезия! Зрелището между Арсенал и Челси не излъчи краен победител

2:2 в един спиращ дъха двубой на "Емиратс"

90+3′

ГРЕДА! Това обаче не бе всичко! Още в ответната атака, Челси можеше да поведе за втори път в мача, и този път може би да се поздрави с крайния успех. Здрава тупалка на Давиде Дзапакоста обаче без малко не счупи горната греда, оформяйки по този начин и крайното 2:2!

90+2′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!! 2:2!! БЕЙЕРИН! Селекцията на Арсен Венгер не се отказа да търси своето в този луд мач. Забравили тотално за играта в отбрана, играчите на домакините хвърлиха всичките си сили в атака. И това даде резултат! В 92-ата минута грешникът Ектор Бейерин откупи вината си за направената дузпа срещу Азар. Той се възползва от зле отбита топка от Алонсо и без подготовка отправи фамозен шут, поставил на колене Тибо Куртоа!

89′

Жълт картон за Куртоа, който опита да бави играта.

88′

Тио Уолкът ще има около 5 минути на разположение, за да спаси Арсенал от загуба. Напуска Чембърс.

83′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!! 1:2!! МАРКОС АЛОНСО!! Устремът на шампионите все пак даде своя резултат и наглед неочакваният обрат се превърна в реалност. Седем минути преди последния съдийски сигнал, резервата Дзапакоста се справи с Мейтланд-Найлс по фланга и отправи остър пас в полето на Арсенал. Там четирима бранители на "артилеристите" допуснаха коженото кълбо да попадне в краката на Маркос Алонсо, който не чакаше втора покана и от непосредствена близост смълча големия градски съперник.

82′

Вилиан ще доиграе дербито за Челси. Азар ще трябва да седне на резервната скамейка.

80′

Александре Лаказет отстъпва мястото си на Дани Уелбек.

71′

Имащият жълт картон Фабрегас отстъпва мястото си на Дани Дринкуотър.

70′

МОРАТА! Челси бе на няколко сантиметра от пълния обрат в мача. 20 минути преди края, Алваро Мората демонстрира мощна физика и преборвайки се с Чембърс отново остана сам срещу Чех. Шутът му обаче пак не намери така жадуваната цел. Всичко това докара до мигове на сериозна психическа нестабилност мениджъра Антонио Конте.

Снимка 331927

66′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 1:1!! АЗАР - ДУЗПА! Радостта на домакините обаче не трая и 120 секунди. Еден Азар бе грубо фаулиран от невнимателния Бейерин и реферът Антъни Тейлър не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби белгийската звезда, който с уверен изстрел в средата възстанови статуквото в лондонското дерби.

63′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!! ДЖАК УИЛШЪР!! 1:0! 24 май, 2015 година - датата, от която Джак Уилшър не бе отбелязвал гол във Висшата лига. Е, тази "черна" прокоба намери своя щастлив край в 63-ата минута днес. Английският национал стана част от постепенна атака на домакините. Роб Холдинг опита подаване, което след лек рикошет стигна до халфа с №10. От удобната позиция Джак демонстрира хладнокръвие и с мощен шут в близкия ъгъл направи 1:0.

55′

Първа рокада в мача. В игра за Челси се появява Давиде Дзапакоста, напуска Виктор Моузес.

53′

Жълт картон за Роб Холдинг от състава на домакините.

50′

И ПАК ЛАКАЗЕТ!  Динамиката обаче беше убийствена, още в следващия миг играч на Арсенал се озова на голова позиция, но там пък страхотен в действията си беше Куртоа.

47′

ДВОЙНО СПАСЯВАНЕ НА ЧЕХ!!  Колкото и странно да звучеше, гол в този мач не падна и в 50-ата минута. Тогава фамозно двойно спасяване направи стражът на "топчиите" - Петър Чех. Ветеранът първо бе на висота, след като спаси диагонален изстрел на Азар, а след това стори и необходимото при опита за добавка на Маркос Алонсо.

Снимка 331949

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

КАКВА АТАКА НА ЧЕЛСИ! Челси можеше да нанесе своя решителен удар в последната секунда на полувремето. Н'Голо Канте открадна топката от Йозил и даде тон за великолепна контраатака. Последва бърза размяна на пасове, при която Азар постави в покой коженото кълбо за Фабрегас. Притичалият испанец обаче направи по-трудното и от задължаваща позиция, прати своя изстрел в аут.

Снимка 331928

43′

Официално предупреждение за Фабрегас, който си отмъсти на фаулиралия го по-рано Уилшър.

38′

Веднага след въпросната ситуация, от другата страна, Месут Йозил се възползва от дистанцията между Аспиликуета и Кристенсен. Последвалият му удар обаче премина на сантиметри от гредата на английския шампион.

37′

Майсторът на преки свободни удари - Маркос Алонсо имаше шанс да демонстрира своя точен изстрел в 37-ата минута. Този път обаче той прехвърли както стената, така и вратата.

Снимка 331929

30′

Официално предупреждение за Джак Уилшър, който влезе грубо в краката на съперник.

28′

БАКАЙОКО! Фестивалът на атакуващия футбол в сърцето на английската столица сякаш нямаше край. В 28-ата минута Сеск Фабрегас намери пролука в отбраната на Арсенал и изведе зад гърба ѝ Тимуе Бакайоко. Опорният халф обаче не впечатли със завършващия си удар и той бе отбит с една ръка от съкратилия рязко дистанцията Петър Чех.

22′

ЛАКАЗЕТ!!! Силните мигове за Арсенал продължиха и с пропуск успя да се отчете Александър Лаказет. Френският стрелец получи подаване в полето на Челси, след което само с едно движение на тялото елиминира Гари Кейхил. Последва негово завъртане и много тежък изстрел, който по фамозен начин бе отразен от следящия ситуацията Куртоа.

Снимка 331931

15′

АЛЕКСИС САНЧЕС ГРЕДА! Миг по-късно публиката на "топчиите" вече виждаше как техните любимци я зарадват с попадение, но уви...Алексис Санчес за пореден път демонстрира перфектната си техника и от доста трудна позиция успя да отправи опасен шут. Топката се удари в едната странична греда, след което "потанцува" по голлинията на Куртоа и се отби и в насрещния стълб.

13′

МОРАТА! Отговорът на Челси беше подобаващ и повече от опасен. В 13-ата минута дълго подаване внесе смут между Чембърс и Шкодран Мустафи. Всичко това позволи на Алваро Мората да излезе сам срещу вратаря на Арсенал, но изненадващо дори и за него, стреля на сантиметри от страничната греда.

Снимка 331930

6′

САНЧЕС!! Магията на голямото дерби набързо превърна "Емиратс" в арена на неспирни атаки и към двете врати. Първата по-добра ситуация се откри пред домакините, които получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от удачна дистанция. С трудната задача се нагърби Алексис Санчес. След допир със стената, коженото кълбо рязко смени своята посока и подлъга Куртоа, но така и обаче не посети неговата мрежа.

1′