Арсенал спечели градското дерби срещу Челси с 2:0

Арсенал се върна в борбата за Топ 4 след сладък триумф в градското дерби с Челси

Френски попадения разплакаха сломената селекция на Маурицио Сари

Последната надежда на мениджъра Маурицио Сари е свързана с включването на младия Калъм Хъдсън-Одой.

Снимка 401328

76′

Еден Азар реши да действа индивидуално, но изстрелът му не хвана необходимата голова траектория и излезе високо в аут.

70′

Неприятна новина сполетя мениджъра на Арсенал - Унай Емери в 70-ата минута. Един от най-добрите му футболисти - Ектор Бейерин стъпи лошо на опорния си крак, което доведе до негова тежка контузия. Поради този факт на терена принудително се наложи да влиза Мохамед Елнени.

Снимка 401338

69′

Време в игра да видим и Оливие Жиру, който ще има за цел да накаже своя бивш клуб. Уилян напуска терена.

68′

Другият заменен е Александре Лаказет, който напуска за сметка на Алекс Иуоби. Рокадата не бе приета никак добре от феновете на Арсенал.

66′

Унай Емери извършва двойна смяна в Арсенал. Първият заменен е Аарън Рамзи, който отстъпва мястото си на Майтланд-Найлс.

Снимка 401309

65′

Втората част започна доста мудно. Челси, независимо от своето превъзходство, така и не можеше да организира нещо по-значимо пред вратата на Лено. Нещо повече, играчите на Маурицио Сари падаха в жертва на бързите контри на Арсенал, които в рамките на 60 секунди, между 64-а и 65-а минути, можеха да завършат и с попадения. Провал в решителните пасове обаче претърпяха Коласинац и Бейерин.

63′

Първа смяна в мача и тя логично извършена от гостите. Рос Баркли ще доиграе двубоя вместо Матео Ковачич.

62′

Определено срещата не се развива според очакванията на Еден Азар. Играта на белгиеца изобщо не върви, а доказателство за това беше слабият му опит за извеждащ пас към Уилиян, завършил с тотален неуспех.

Снимка 401327

57′

Педро пробва интересен удар по посока вратата на Челси, който обаче не намери очертанията на вражеската врата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 401312

44′

ГРЕДА!! Челси можеше да си направи добра услуга и да намали своето изоставане още до паузата. Всички надежди бяха насочени към Маркос Алонсо. Испанецът се ориентира най-добре след корнер, но изпълнението му намери лявата греда на "замръзналия" в този миг Лено.

38′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!! 2:0!! КОШЧЕЛНИ!! Ситуацията за момчетата на Унай Емери стана още по-благодатна, след като домакините удвоиха своята преднина в 38-ата минута. Любопитното в случая бе, че голът беше изработен от двамата централни защитници на тима. Сократис прати топката в наказателното поле с външната част на своята обувка, а там на отлична позиция дебнеше Кошчелни. Този път французинът не повтори пропуска си от началото на лондонското дерби и елегантно покачи до 2:0.

37′

ОБАМЕЯНГ!! Постепенно Челси отпусна здравата хватка, в която бе захванал градския си съперник. Това позволи на домакините да организират бърза атака по фланга, имала възможността да завърши с фамозен гол от задна ножица на Обамеянг. Няколко сантиметра обаче го лишиха от момента на слава.

37′

Първи жълт картон в мача. Получава го Давид Луис.

34′

Хитрият Педро провери концентрацията на арсеналци и в 34-ата минута. Испанецът отново имаше за цел да матира защитниците на Арсенал, но този път се срещна в здравото тяло на Сеад Коласинац, който го прати на змеят само чрез точното си заставане.

Снимка 401317

24′
Снимка 401311

23′

Жоржиньо пробва да промени развоя на събитията с шут от далечна дистанция, който макар и високата си скорост, мина на доста опасно разстояние от горната греда.

17′

ПЕДРО!! Отговорът на "сините" не закъсня, като изравняването можеше да бъде факт в 17-ата минута. Карето бранители на Арсенал се провали в опитите си да остави в засада Педро, позволявайки на испанеца да се окаже очи в очи с Бернд Лено. Юношата на Барселона пробва да повтори изпълнението си от мача с Нюкасъл и да прехвърли елегантно съперниковия страж. Този път то нямаше необходимата точности и мина покрай страничната греда.

14′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!! 1:0!! ЛАКАЗЕТ! Прошка за Челси нямаше секунди по-късно. Защитата на Челси отново действа неориентирано в собственото си наказателно поле, давайки шанс за изстрел на Лаказет. Макар и от нестандартен ъгъл, френският нападател демонстрира високата си класа и подлуди трибуните на "Емиратс".

13′

КОШЧЕЛНИ!!! Офанзивният порив в редиците на Арсенал обаче нямаше спиране. "Топчиите" вече виждаха как повеждат в 13-ата минута, когато Кошчелни засече с глава остро центриране от фаул. За негово съжаление, Кепа Аризабалага направи едно от своите топ спасявания, след като от малка дистанция съумя да изкара топката в корнер.

7′

СОКРАТИС!! Челси оцеля и в 7-ата минута. Кепа не бе подредил своята отбрана по време на корнер, което позволи на Сократис да скочи най-високо и да отправи удар с глава. Мерникът на гръцкия защитник обаче не беше достатъчно акуратен и излезе в аут.

3′

ОБАМЕЯНГ!!! Арсенал определено беше отборът, който започна далеч по-активно градското дерби. И ако във втората минута Лаказет просто създаде напрежение в полето на Челси, то в следващата атака, до гол много близо беше Пиер-Емерик Обамеянг. Африканската звезда получи успореден пас от съотборник, но сякаш изпревари движението на коженото кълбо и допусна топката да мине между неговите крака.

Снимка 401307
1′