Арсенал се изкачи на трето място в класирането на Висшата лига на Англия след класическа победа с 3:0 над Ливърпул в последен мач от 12-ия кръг. Шансовете на "мърсисайдци" за титлата вече изглеждат илюзорни, след като отборът допусна пета поредна загуба като гост.

Двубоят започна много динамично. Още в самото начало Робин Ван Перси вкара топката във вратата на Хосе Рейна, но попадението правилно бе отменено заради игра с ръка на холандския национал.

Десетина минути по-късно гол на Питър Крауч не бе зачетен заради засада след ниско центриране на Шаби Алонсо, а в 28-ата минута Будевайн Зенден пропусна отличен шанс за гостите, след като стреля над гредата.

Четири минути преди почивката домакините поведоха. Александър Хлеб проби от дясно и подаде на Сеск Фабрегас в наказателното поле. Испанецът намери Матьо Фламини, който изпревари Джейми Карагър и отблизо вкара едва втория си гол в лигата с фланелката на Арсенал от 2004 година насам.

В 56-ата минута Ван Перси изведе сам срещу Рейна Коло Туре, който хладнокръвно прати топката в мрежата. Уилям Галас сложи точка на спора, след като засече с глава центриране от ъглов удар десет минути преди края.

Победата изпрати "топчиите" на трето място с актив от 21 точки, докато Ливърпул се смъкна на девета позиция със 17 точки.