В среща от 34-ия кръг на Висшата лига, Саутхемптън записа равенство на свой терен срещу устремения към оптимално класиране Лестър.

Двубоят приключи при резултат 1:1, като домакините играха над 80 минути с човек по-малко.

Във временното класиране "светците" се намират на 14-та позиция с актив от тридесет и седем точки и мач по-малко, докато гостите допълват челната тройка с актив от 63 пункта.

Райън Мейсън: Хари Кейн няма нужда Тотнъм да играе в Шампионската лига, за да остане при нас

"Хари Кейн няма нужда Тотнъм да играе в Шампионската лига, за да остане"

"Той обича този клуб и го е доказвал през последните 7-8 години"

Формата на домакините е непостоянна, след като в предишните си пет мача те бяха записали три загуби и две победи.

Представянето на гостите също е колебливо. Лестър надигра с 2:0 днешния си опонент в първата среща между двата отбора през сезона, но днес нямаше шанса да го стори.

Жозе Моуриньо започва работа на две места

"Аз съм изцяло погълнат от футбола"

Яник Вестергаард остави тима си с човек по-малко след едва 10 минути игра, което промени цялата постройка и подходът на Саутхемптън към двубоя.

Това доведе до затваряне на тима в собствената му половина и нулево първо полувреме.

Оле Гунар Солскяер: Домакинството срещу Ливърпул е един от най-големите мачове през сезона

"Важно е мнението на феновете да бъде чувано"

Джейм Уърд-Праус откри резултата от дузпа, след 61 минути игра, като изнерви допълнително и без това напрегнатите гости.

Само 7 минути по-късно обаче Джони Еванс върна попадението и възстанови равенството - 1:1.

Колкото и да се стараеха, "лисиците" така и не успяха да измъкнат победата и допуснаха неточност в доста решителен момент от сезона.

Юрген Клоп: Да играем в Шампионската лига очевидно е от огромно значение

Клоп: Да играем в Шампионската лига очевидно е от огромно значение

"Не вкарваме достатъчно голове, но създаваме голям брой положения"