Отборът на Дунав (Русе) ще продължи да бъде лидер и след 4-я кръг в Първа лига. "Драконите" на Веселин Великов се наложиха с 2:0 в първия мач от кръга над домакините от Локомотив (ГО), които продължават да са без победа.

Въпреки че през първото полувреме локомотивци бяха по-дейният отбор и изглеждаше, че контролират срещата, футболистите на Ангел Червенков показаха, че им липсва класа в атака, която и в днешния мач бе водена от Тихомир Кънев.

Последният обаче направи изключително слаб мач и бе човекът, който изпусна най-чистото положение за отбора от Горна Оряховица. То дойде малко преди края на първото полувреме, когато топката бе сервирана на главата на Кънев, но нападателят от 3-4 метри фронтално срещу вратата я прати в аут.

НА ЖИВО: Локо (ГО) - Дунав (Русе)

Двата отбора откриват 4-я кръг в Първа лига

Преди това домакините опитаха натиск, който обаче не доведе до нищо сериозно, освен до няколко разбърквания пред вратата на Луков. Красен Трифонов пък опита да затрудни вратаря на русенци от далечна дистанция, но силният му удар мина над рамката.

Гостите от Русе разчитаха на контраатаки и на статични положения, които можеха да дадат резултат още през първото полувреме, но удар на Ивайло Раденцов от фаул бе спасен без проблем от Кунчев.

През втората част "драконите" усетиха, че противникът е разколебан и се настаниха постепенно в половината на локомотивци и видимо вдигнаха оборотите. Диагонален удар на Ненов от наказателното поле бе отразен от Кунчев, но вратарят нямаше какво да направи в 54-та минута, когато Антон Огнянов с прецизен удар от фаул откри - 1:0 за Дунав!

Последваха опити за изравняване, но по-скоро хаотични, които все пак можеха да доведат до гол във вратата на Дунав. Удар на Мартин Кавдански с глава обаче бе избит от голлинията, след като защитникът засече центриране от корнер.

Интригата и изходът от мача приключи в 66-та минута, когато Будинов овладя топката около дъгата на наказателното поле, стреля слабо, но в опита си да боксира, Кунчев прати кълбото в мрежата си - 2:0 за Дунав!

Успехът изкачи отборът на Веселин Великов на първото място във временното класиране в Първа лига, а до момента русенци имат 3 победи и 1 равенство.