Край на мача.

89′

Жълт картон за Колев.

86′

ГООЛ ЗА ДУНАВ! Ненов центрира от корнер. Кавалканте в наказателното поле намери топката от въздуха и вкара красив гол.

85′

Йорданов заменя Цветков.

85′

Кръстев влиза на мястото на Илиев.

82′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!!! Валери Христов направи отличен рейд отдясно и центрира на далечната греда, където Атанас Илиев с глава нямаше никакъв проблем да вкара четвъртия гол за своя отбор.

79′

Тасев е заменен от Георгиев.

76′

Русанов проби отдясно и намери Кавалканте, който от няколко метра с глава стреля покрай вратата.

69′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!!! Минков бележи! Цветков намери Минков, който напредна и с мощен удар с десния крак направи Макенджиев безпомощен за трети път.

67′

Удар на Милчев с глава минава покрай вратата.

64′

Жълт картон за Исаевски.

62′

Милчев центрира в наказателното поле, където Щерев опита да играе с топката, но бе изпреварен от Орлинов. Вратарят предотврати гол във вратата си.

59′

Жълт картон за Долапчиев.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

43′

ГООЛ ЗА МОНТАНА!!! Тони Тасев бележи! Цветков с отличен пас изведе крилото зад защитата на Дунав. Тасев преодоля Макенджиев и прати топката във вратата за 0:2.

42′

Ивайло Лазаров опита удар от пряк свободен удар, който мина високо над вратата.

38′

Удар на Щерев от границата на наказателното поле минава над вратата.

32′

Долапчиев получи отличен извеждащ пас зад гърба на защитата на Монтана. Нападателят пое топката, но стреля покрай вратата.

29′

Христов заменя Петров.

28′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!!! Владимир Айтов бележи! Халфът се разписа с глава след центриране отдясно. Първоначално попадението бе отменено, тъй като Цонков бе в засада, но той не игра с топката. В крайна сметка Кабаков посочи центъра.

23′

Христов също пробва своя мерник - високо над вратата.

21′

Нов удар на Балджийски от границата на наказателното поле. Този път топката мина над вратата на Дунав.

20′

Цветков центрира от корнер на първа греда, където Айтов изпревари съперник и нанесе удар покрай целта.

14′

Спасяване на Орлинов! Ненов направи хубав пробив отдясно и центрира в наказателното поле. Орлинов успя да избие топката. Кълбото стигна до Лазаров, който нанесе удар, но вратарят на Монтана отново се намеси на висота и изби в корнер.

6′

Атанас Илиев намери Балджийски пред наказателното поле. Халфът нанесе удар, който Макенджиев спаси.

5′

Първа добра възможност пред една от двете врати. Владимир Айтов проби през центъра и опита удар от границата на наказателното поле, който премина над вратата.

1′

23. Сергей Георгиев

Днес започват така очакваните баражи в Първа лига. От 20:00 часа на столичния стадион "Славия" ще играят заелият 12-о място в "групата на майсторите" Дунав и обявеният за трети във Втора лига Монтана.

В Дунав проблемите са големи и една загуба може да сложи край на съществуването на тима. Играчите бяха готови да бойкотират днешния двубой, но в последния момент получиха по една заплата и решиха все пак да пътуват до София и да играят за честта си и за феновете. След победата срещу Царско село временния наставник Цветомир Младенов, който за втора година е в подобна ситуация, обеща, че неговите момчета ще дадат всичко от себе си на терена.

Отборът показва приличен футбол и само по-лошата голова разлика от Ботев (Враца) през редовния сезон го лиши от директно спасение. Младенов ще може да разчита на всичко най-добро за днешния сблъсък. Той тактически успя да съхрани част от титулярите си в последния мач с врачани.

Състоянието на Монтана е енигма. Тимът няма официален мач от март и изигра две контроли със силни съперници, в които не можа да вкара гол. Загубата от шампиона на Втора лига ЦСКА 1948 с 0:1 може да се нарече престижна, както и нулевото равенство с гръмката селекция на Пирин.

Това, че всичко ще се реши в един мач, обещава напрегната битка до последната минута. От както бяха въведени баражите Дунав, и Монтана са редовни участници в тях. Дунав засега се спасява, докато Монтана все пропуска шанса си да влезе в елита.

Людмил Киров: Тежко и горко на Дунав, ако остане в елита

"Желая успех на футболистите, дано запазят статута си"