Дунав и Етър изиграха един от най-скучните мачове от началото на шампионата в Първа лига, който смее да прогнозираме, че със сигурност ще бъде в Топ 3 от тази категория за целия шампионат. Двата отбора завършиха при равенство 0:0, но не липсата на голове е причината за това заключение...

"Драконите" отново не успяха да се поздравят с успех у дома, след като в предишния си мач в Русе стигнаха до друго равенство - 1:1 срещу Берое. Етър пък продължава да е без победа от началото на шампионата в майсторската група след две загуби и две равенства.

Дунав - Етър, 0:0

"Болярите" все още нямат победа от началото на сезона

Двата отбора подходиха доста предпазливо, сякаш от този мач зависеше съдбата им, поради което зрителите видяха първото по-опасно положение пред една от двете врати едва в... 73-та минута!

До въпросния момент футболистите на Веселин Великов и Станислав Генчев трудно намираха пътя към вратата. Русенци опитаха да установят домакински натиск в първите десетина минути, който обаче доведе до един безопасен удар на Карагерен с глава и такъв на Христофор Хубчев от дистанция, минал далеч от целта.

Активът на "болярите" пък се изчерпа с няколко изсипани топки пред вратата на Станислав Антонов, както и с два неуспешни опита за стрелба на опитния Иван Стоянов извън наказателното поле.

Всичко по-любопитно се случи през второто полувреме, по-точно в заключителния четвърт час. Първо Бирсент Карагерен засече центриране от въздуха около точката на дузпата, но Христо Иванов с акробатична намеса изби в корнер.

Пред вратата на Дунав Венци Василев с глава не успя да нацели вратата от удобна позиция. До края на срещата с пропуски се отличиха Будинов и Бадара.

В крайна сметка логично нулевно равенство в един убийствено скучен мач...