Дунав и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Мачът се игра при много хубаво време, но така и не предложи много емоции на зрителите.

Дунав и Ботев (Враца) излизат в битка за оцеляване в Първа лига

Дунав - Ботев (Враца) 0:0

Мачът е между два отбора сериозно застрашени от изпaдане

Гостите започнаха много по-настървено и имаха сериозно териториално преимущество в първите минути. Лясков беше много активен отляво и успя на няколко пъти да направи добри връзки с Доминик Янков. Христо Златински държеше много стабилно центъра. За съжаление на играчите на Ботев, те не можаха да се възползват от не лошите ситуации, които създадоха.

Домакините разчитаха на контри и създадоха най-чистата възможност за гол. Юлиян Ненов центрира отляво и Кавалканте стреля остро с глава. Топката се отклони в лявата греда на врата и бразилецът за малко не вкара при добавката.

Снимка 469376

След почивката русенците бяха с една идея по-активни. Но, въпреки повишеното темпо, нямаше много ситуации.

Врачани бяха много добре организирани в защита и удариха една греда към края след шут на Даниел Генов. В последните минути и двата тима търсеха гола.

Съдията Тренчев раздаде много жълти картони, но и спести такива. В определени моменти той пускаше по-свободна игра, която на моменти беше дори груба.

И така двата отбора имат по 18 точки и са основни фаворити за баражите. Все пак разликата спрямо последния Витоша (Бистрица) е значителна.