Русанов влиза на мястото на Христов.

85′

Удар на Стефан Христов минава над вратата на Караджов.

83′

Гол на Арда е отменен поради засада. Ахмед Осман засече центриране от пряк свободен удар на Делев, но се намираше зад защитата и голът му бе отменен.

80′

Руменов е заменен от Ховсепян.

80′

Георгиев заменя Коконов.

79′

Долапчиев заменя Ненов.

Снимка 482559

77′

Жълт картон за Леони.

72′

Жълт картон за Кавалканте.

72′

Жълт картон за Мартинов.

71′

Кавалканте получи топката в наказателното поле и нанесе удар, който срещна тялото на играч на гостите. Бразилецът поиска дузпа за игра с ръка, но такава не последва.

69′

Ндонгала влиза на мястото на Щерев.

68′

Осман влиза на мястото на Ковачев.

66′

Спасяване на Караджов! Контузенията вратар на Арда се намеси отлично след удар от пряк свободен удар на Ненов.

Снимка 482557

65′

Жълт картон за Атанас Кръстев.

57′

Спасяване на Макенджиев! Вратарят се намеси решително след удар на Василев от 2-3 метра. Последва нов шут от малък ъгъл на Коконов, но крайно неточен.

56′

Кръстев влиза на мястото на Костадинов.

56′

Караджов влиза на мястото на Банков.

50′

Жълт картон за Мартин Костадинов.

48′

Шанс за Дунав! Димов игра с топката при центриране от пряк свободен удар. Кълбото стигна до Щерев на далечната греда, но след намеса на Банков се стигна до корнер. След ъгловия удар отново Щерев стреля, но неточно.

45′

Начало на втората част.

45+5′

Край на първата част.

45′

Пет минути добавено време на първата част.

Снимка 482556

38′

Михаил Милчев напредна с топката в половината на Арда и опита удар от около 30 метра, който премина покрай вратата.

33′

Нов отличен шанс за Арда!!! Светослав Ковачев получи от Делев на границата на наказателното поле, младокът нахлу и потърси Руменов. Халфът от няколко метра стреля право в Макенджиев, който отрази удара му.

28′

Арда разви продължителна контраатака! Делев намери Василев, който нанесе удар от чиста позиция. Макенджиев демонстрира отличен рефлекс и спаси. Последва опит за добавка от Ковачев, но защитник блокира топката.

27′

Първа добра възможност за Дунав! Лазаров центрира остро на далечната греда от пряк свободен удар. Нито един играч на "драконите" не успя да засече кълбото, което премина покрай лявата греда.

22′

Лекарският щаб на Арда отново оказва помощ на Банков.

15′

Вратарят на Арда Николай Банков получи удар в главата от Свилен Щерев и Мартин Костадинов. Лекарският щаб на гостите оказа помощ на стража. Към момента Банков остава на терена, тъй като и резервата Иван Караджов е с травма в коляното.

14′

Жълт картон за Щерев.

9′

Първи точен удар в мача! Николов изби центриране от пряк свободен удар на Делев. Коконов пое топката, справи се със защитник и нанесе удар, който Макенджиев спаси.

8′

Защитата на Дунав изчисти топката след центриране от корнер на Делев. Кълбото стигна до Ковачев, чийто удар мина високо над вратата.

4′

Футболист на Арда изчисти топката след центриране от корнер. На далечната греда Стефан Христов нанесе удар, който не намери целта.

Снимка 482558

2′

Гостите започнаха по-активно срещата. Исаевски не успя да изчисти добре топката. Василев пое отдясно и центрира опасно в наказателното поле. Там Любен Николов успя да избие в корнер пред Делев.

1′

23. Митев 10. Осман

Дунав и Арда излизат един срещу друг в първия мач за днес от 25-ия кръг на Първа лига. Интригуващият сблъсък е от 17:00 часа в Русе. Домакините не са получавали заплати с месеци и дори заплашват да бойкотират срещата. Кърджалийци също имаха трудности и се разделиха с няколко футболисти, включително и с треньора си Стамен Белчев.

Кризата в двата тима не е само финансова. Дунав няма победа в 8 поредни мача и се намира на предпоследното място в класирането. Все пак почти е сигурно, че още днес Витоша (Бистрица) ще си подсигури последното място в крайното класиране и "драконите" ще могат да съсредоточат усилията в битката за избягване на бараж

Арда записа поредица от 6 срещи без успех и така загуби шансове за място в Топ 6.

Дунав спечели мача през първия полусезон с 2:0 и това кара гостите да бъдат много настървени за реванш. Николай Киров много иска да започне работата си в симпатичния клуб със спечелването на три точки.

Очаква се русенци да започнат срещата в състав Макенджиев на вратата и пред него в защита Цанков, Милчев, Николов и Исаевски. Димов и Лазаров ще бъдат опорни халфове, а Христов и Руснаков ще бъдат на двете крила. Атаката ще води Долапчиев, а зад гърба му ще действа Щерев.

Арда пък вероятно ще противопостави Караджов под рамката и карето Стоев, Костадинов, Леони и Георгиев в отбрана. Кръстев и Мартинов ще бъдат двойката дефанзивни халфове, а Ховсепян ще действа като плеймейкър. Делев и Коконов ще оперират по крилата, а в атака ще започне Василев.

Витоша - ЦСКА 0:1, гол на Евандро!