Пловдивчанинът Николай Генов спечели титлата при елитните състезатели в критериума от Колоездачния празник на София. 25-годишният велосипедист от отбора на Клуб "Цар Симеон Пд" пресече пръв финалната линия след 30 обиколки, с малка преднина пред Лъчезар Ангелов от тима на "Хемус 1896". Генов е многократен държавен шампион на писта, а за победата сега грабна 44 точки от междинните спринтове, далеч след него остана Ангелов с 31, бронзовият Константин Маринов ("Цар Симеон Пд") финишира със 17 т. Шампионът насочва поглед сега към стартове в Румъния и Обиколката на България в края на следващия месец.

Интерпол нахлу в домовете на професионални колоездачи

Акцията се е провела в Словения, Полша и Испания

Първият Колоездачен празник на София събра хиляди в обновения от Столична община Западен парк. Събитието бе инициирано от Фондация "София - европейска столица на спорта", която превърна традиционния критеруим за Купа "Долчини" във колоритен фестивал за любителите на велосипедите.

Зам.-председателят на Фондация "София - европейска столица на спорта" Анатоли Илиев награди призьорите, благодари на участници и зрители, като пожела празникът да се превърне в традиционен в един от най-зелените паркове на града.

Състезанията за професионалистите във всички възрастови групи бяха със спринт на всяка трета обиколка по дългото 950 метра трасе. Имаше и надпревари за любители - под и над 19-годишна възраст, които бяха без спринтове и първите трима пресекли финала печелеха медали. Всички резултати и класирания може да видите на https://cup.doltcini.com.