Спартак (Варна) се класира на четвъртфиналите за Sesame Купа на България след много труден успех над Чавдар (Етрополе) пред около 1000 зрители. Единственото попадение в срещата вкара Здравко Димитров в 106-та минута на продълженията на мача.

Двата отбора изиграха добро първо полувреме, като гостите успяха да създадат повече възможности за гол. Първата ситуация бе за тима на Спартак в 26-та минута, когато Румен Руменов стреля опасно, но вратарят на съперника Слави Петров улови топката.

В 31-та минута Чавдар можеше да открие резултата. След центриране от свободен удар Андон Гущеров закачи леко топката, а вратарят на домакините Християн Христов успя да улови. Минута по-късно Мартин Кръстев бе изведен зад защитата на първодивизионния тим и стреля, но стражът Християн Христов парира изстрела. В 37-та минута отново Христов показа класа, след като излезе и успя да избие топката от краката на Николай Ботев. В 38-та минута Мартин Кръстев бе изведен зад защитата на домакините, напредна и стреля, но вратарят на варненци отново спаси.

Групата на Спартак (Варна) за турнирната битка с Чавдар (Етрополе)

Ето на кои футболисти ще разчита Киселичков

В 48-та минута Спартак можеше да открие резултата. Пламен Димов засече топката с глава сред центриране от корнер, но Петров успя да избие. Малко по-късно Мартин Кръстев от гостите стреля опасно, но Христов пас се справи.

В 68-та минута късметът бе на страната на гостите, след като топката се отби в страничната греда след страхотно изпълнение на пряк свободен удар на Здравко Димитров

Три минути преди края Чавдар можеше да вкара гол. След центриране отляво от свободен удар на Павел Головодов топката достигна до Николай Иванов, който опита задна ножица, но топката премина над вратата на домакините. До края на редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол и срещата щеше да се реши или след продължения, или след изпълнения на дузпи.

В 93-та минута Божидар Васев стреля опасно от добра позиция, но топката премина встрани от вратата. В 99-та минута Румен Руменов стреля опасно с глава, но вратарят на гостите Слави Петров успя да спаси, малко по-късно Никола Борисов не намери целта от добра позиция.

Спартак стигна до победата в началото на второто продължение. В 106-ата минута Ромеш Ивей центрира от дясно, играч на гостите отклони топката, която попадна в краката на Здравко Димитров, който с топовен изстрел от 10-тина метра вкара за 1:0. В 115-та минута Янчо Андреев можеше да вкара нов гол за варненския тим, но вратарят на гостите Слави Петров спаси.