90+3′
Турнир: Купа на България Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: 1535
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА е на 1/4-финал за Купата на България след успех с 3:1 над Витоша (Бистрица)

ЦСКА е сред най-добрите осем за Купата, след като се поразходи за лежерен успех над Витоша (Бистрица)

Али Соу с нови две попадения, африканецът тотално засенчи Мауридеш

90+1′

ГОООЛ ЗА ВИТОША 1:3!! МИЛЧЕВ!! В заключителните мигове на двубоя, гостите от Бистрица защитиха своята чест. "Тигрите" стигнаха до почетен гол, след като Мишо Милчев се оказа най-съобразителен при разразилото се меле след корнер пред Данте Стипица.

85′

Финална рокада и от страна на "тигрите". Кутев бива  заменен от Узунов.

84′

Последна смяна за "армейците". Напуска Вальо Антов, влиза Жоржиньо.

Снимка 386649

79′

Рубен Пинто получава почивка и приключва мача малко по-рано. На негово място се появява Бикел.

78′

Обезверените "тигри" получават нов жълт картон. Този път виновникът е Кочилов.

75′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 3:0!! АЛИ СОУ!! Интригата в този осминафинал тотално приключи след още три минути. Тогава нова комбинация между Десподов и Соу бе превърната в гол от стрелеца с №22. Тук по-добре можеше да се намеси и стражът Василев, който обаче закъсня с опита си да пресече подаването към африканеца.

73′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! АЛИ СОУ! 2:0!! Малко, след като замени разочаровалия Мауридеш, гамбиецът Али Соу съумя да удвои преднината на "червените". Всичко започна с един отличен пробив по крилото на Десподов, който премина през двама съперника, след което предостави задължаващ пас за дебнещия в наказателното поле африканец.

72′

ДЕСПОДОВ! Вратарят на Витоша спечели още един индивидуален сблъсък с Кирил Десподов в 72-ата минута. №19 от ЦСКА шутира директно от фаул, ала младежкият национал се разтегна максимално и изби в корнер.

71′

Първи жълт картон в мача. Получава го Петко Цанков, който спря откъсващия се Кирил Десподов.

70′

Георги Амзин е втората надежда за промяна в игра за Витоша. Той ще замени нападателя Наско Милев.

65′

Мауридеш разочарова с изявите си и заслужено бива заменен от гамбиеца Али Соу.

55′

Мауридеш продължи да бленува нов гол с фланелката на ЦСКА и в 55-ата минута. Таранът отново скочи над всички при статично положение, ала изстрелът му с глава попадна в топлата прегръдка на Християн Василев.

Снимка 386655

46′

На полувремето треньорът на гостите Росен Кирилов трябваше да извършва принудителна смяна. Румен Гьонов влезе в игра вместо Тодор Гочев, който през първата част получи разтежение в областта на бедрото.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Жеферсон съумя да отправи качествено центриране. Мауридеш скочи над всички и игра с глава, но топката излезе аут.

34′

ДЕСПОДОВ! Макар и домакините да не играеха на особено високи обороти, това не им пречеше да създават чисти голови положения. Кирил Десподов отново излезе сам срещу стража на Витоша в 34-ата минута. Този път стрелецът реши да завършва технично и не успя да промуши топката между краката на Василев.

Снимка 386653

30′

Кирил Десподов бе изведен хитро зад гърба на отбраната, като последствие се опита да комбинира с колегата си Мауридеш. Всичко завърши с провал и топка в аут.

27′

Много неточен опит на Петко Цанков, който се опита да сюрпризира Стипица от средна дистанция.

20′

ЛАЗАРОВ! Макар и спокойни от своето предимство, "червените" на Ел Маестро усетиха леко притеснение в 20-ата минута. Вальо Антов сбърка при изнасянето на топката, което позволи на Ивайло Лазаров от Витоша да стреля мощно от около 18 метра. Коженото кълбо премина на сантиметри от дясната греда на Стипица.

14′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 1:0!! ПИНТО!! Логичното все пак се случи и ЦСКА поведе в резултата след 14 минути на "Армията". Едвин Джеси залъга двама съперника, след което върна леко назад за Рубен Пинто. Португалецът не се поколеба и моментално отправи тежък удар по земя, който не остави никакъв шанс на Василев.

11′

АНТОВ! Младият Валентин Антов можеше да увенчае завръщането си сред титулярите на ЦСКА с попадение. В 11-ата минута Кирил Десподов напредна по фланга, след което центрирането му бе отбито от Михаил Милчев. На пътя на топката се оказа Антов, който стреля много технично. Християн Василев обаче бе на мястото си и изби с вещина.

10′

Проблеми за Едвин Джеси, който остана да лежи на терена, след като бе ударен неволно в лицето от Петко Цанков.

2′

ЦСКА се устреми в атака още след първия съдийски сигнал на Петър Костадинов. "Армейците" стигнаха до корнер, след който Божидар Чорбаджийски се опита да открие головата си сметка и в турнира за Купата на България. Националът сякаш остана изненадан от факта, че центрираната топка достигна до него и отправи неточен удар в аут.

Снимка 386656

1′

27. Борис Секулич 17. Михаил Петров

Отборите на ЦСКА и Витоша (Бистрица) се изправят един срещу друг в осминафинален двубой от турнира за Купата на България. "Червените" са отлявлен фаворит, като феновете им очакват изразителна победа, която да върне самочувствието на тима след грешната шампионатна стъпка срещу Берое.

Костадин Ангелов: Определено следващият ни двубой с Дунав за първенство е много по-важен от този с ЦСКА

Лаптопа: Мачът с Дунав е много по-важен за нас от този с ЦСКА

"В ЦСКА да не ни подценяват"

Наставникът на домакините Нестор ел Маестро все по-често бива критикуван от легенди на ЦСКА. Младият специалист е обвиняван, че тимът му играе без никаква емоция и желание за победа.

Днес той ще направи няколко промени, като ще гласува доверие на футболисти, които по-рядко попадат сред неговите титуляри. Такива са стражът Данте Стипица, българските национали Станислав Манолев и Кристиян Малинов, а също така и чуждестранните нападатели Евандро и Али Соу.

Неубедителната форма на ЦСКА раздели "червените" фенове

Част от феновете не са съгласни със случващото се

Съперникът Витоша поставя приоритет върху гостуването си на Дунав в първенството в събота. Наставникът на бистричани - Росен Кирилов сподели, че момчетата му ще играят единствено за своята чест.

В игра се очаква да се завърне нападателят Наско Милев. В състава пък може да има други двама юноши на ЦСКА. Единият е Кристиян Узунов (29 г.), който номинално е защитник, но в последно време е използван като опорен халф. Другият пък е полузащитникът Георги Амзин (26 г.). Крилото Четин Садула също игра на "Армията" - през пролетта на 2011 г.

ЦСКА подписа предварителен договор със Здравко Димитров

ЦСКА си осигури първи нов футболист за 2019 година

"Червените" подписаха с млад талант

Последният двубой между двата тима бе на 29 юли. ЦСКА победи с 2:0 на националния стадион "Васил Левски", като точни бяха португалците Тиаго в 10-ата и Пинто в 17-ата минута. Грандът е в серия от 12 поредни успеха на "Армията" във всички турнири, която стартира с 2:1 над Етър на 8 март.

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов, с помощници Иво Колев и Борислав Колев. Делегат на БФС е Валентин Драгомиров, а съдийски наблюдател е Илонка Джалева.