Отборът на ЦСКА е последният полуфиналист в турнира за Купата на България. "Червените" се добраха най-лесно до финалната четворка, след като надвиха Ботев (Враца) с 4:0. Столичният гранд не остави съмнение в по-голямата си класа и наложи своята воля след хеттрик на Жорди Кайседо. Еквадорецът изигра нов силен двубой, разписвайки се с глава, от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бардли Мазику, както и след страхотна асистенция на Мено Кох. Шанс да запише името си сред голмайсторите получи и резервата Бисмарк.

ЦСКА - Ботев (Враца) 4:0 (Развой на срещата по минути)

Силен мач за Жорди Кайседо

"Армейците" имаха възможността да се поздравят с още по-разгромен успех, но добър мач на вратата за врачани изигра младокът Дамянов. Поражението дойде в дебюта на новия им старши-треньор Веселин Великов.

Снимка 523473

Лоша новина за Бруно Акрапович пък може да се смята жълтият картон за Тибо Вион, което го спира от участие за шампионатното гостуване на Берое след няколко дни.

Останалите отбори, които намериха място на полуфиналите са Лудогорец, Арда и Славия.

Славия елиминира Левски на 1/4-финалите за Купата на България - 2:1

Кошмарът "Славия" отново стресна Левски, "сините" са аут от турнира за Купата на България

Калоян Кръстев герой за "белите"

Още от първите минути си пролича ясно, че ЦСКА ще бъде отборът, доминиращ в днешния четвъртфинал. Белег за това беше далечният изстрел на Тибо Вион в петата минута, който принуди Дамян Дамянов да осъществява качествено спасяване. Логично, Ботев (Враца) разчиташе на контраатаката, а такава гостите имаха в седмата минута. Тогава Даниел Генов, за части от секундата, имаше преднина спрямо двама бранители на ЦСКА. Последвалият му техничен удар в далечния ъгъл обаче не притесни по никакъв начин Густаво Бусато.

Снимка 523474

Спокойствието на "Армията" се възцари в 11-ата минута, когато ЦСКА направи важна крачка към полуфиналите. Продължителна "червена" акция беше изострена с включването на Тибо Вион. Джером Синклер уважи появата му от втора позиция и комбинира с французина. От своя страна той центрира в наказателното поле, където Жорди Кайседо беше господар във въздушната битка с Николов и насочи голово с глава.

Възпитаниците на Веско Великов можеха да отправят подобаващ отговор на предизвикателството още в 14-ата минута. Отбраната на ЦСКА проспа включване на Аласан Н'Диайе, който получи пас в полето на домакините от Дани Генов. Юношата на Кристъл Палас обаче направи по-трудното, пропилявайки в аут тази толкова добра възможност за врачани.

Брадли Мазику пусна добро извеждащо подаване за Георги Йомов в 17-ата минута. На българския национал му трябваше само едно чукване, за да елиминира връхлетелия го страж на Ботев. Дамян Дамянов все пак се оказа по-бърз при интересното положение и спаси гостите от второ попадение във вратата им.

Снимка 523479

Активният този следобед Брадли Мазику можеше да удвои резултата, след като бе изведен много добре от Тиаго Родригес в 27-ата, но ударът му срещна тялото на бранител на Ботев (Враца) и излезе в корнер.

ЦСКА, като по чудо, не удвои резултата в 38-ата минута. Жорди Кайседо демонстрира непримиримост и физическа мощ, което принуди Костадин Ничев да сътвори груба грешка. Еквадорецът остана сам срещу Дамянов, но предпочете да шутира в далечния ъгъл, което се оказа грешка и доведе до доброто спасяване на младока.

Арда победи ФК ЦСКА 1948 с 1:0

Спас Делев матира ФК ЦСКА 1948 и прати Арда на полуфиналите за Купата на България!

Кърдажии последваха Лудогорец сред четирите най-добри

Малко преди паузата, ЦСКА стигна до комфортната преднина от два гола. Атанас Зехиров допусна Брадли Мазику да изскочи зад гърба му и да се понесе към вратата на Ботев. Всичко това принуди футболиста с №81 да извърши нарушение, което означаваше и дузпа за домакините. С нейното изпълнение се нагърби Кайседо, който с много груба сила в изстрела си направи 2:0.

Първото интересно положение за втората част отиде в актива на Ботев (Враца). Христо Златински отправи тежък изстрел от средна дистанция, който обаче бе отразен подобаващо от Бусато.

Снимка 523481

Иван Турицов създаде добро положение за ЦСКА в 63-ата минута. Георги Йомов използва скоростта си, за да се измъкне от вражеската отбрана. Ударът му по земя обаче бе прекалено слаб и не притесни Дамянов.

Тройна комбинация Вион - Йомов - Бисмарк, можеше да бъде завършена далеч по-акуратно от африканеца, но в 69-ата минута той се засуети прекалено много и не можа да нанесе адекватен изстрел.

Перфектният ден за Кайседо беше факт в 75-ата минута. Тогава новата звезда на ЦСКА достигна до заслужен хеттрик. Автор на асистенцията се превърна бранителят Мено Кох. Нидерландецът отвори широка крачка и със самочувствие демонстрира качества за крило. Последва негово подаване към Жорди, за който не беше трудност да реализира отблизо с десния крак.

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 у дома след продължения за Купата на България

Властването на Локомотив (Пд) за Купата приключи, Лудогорец пречупи "смърфовете" след продължения

"Орлите" се наложиха над своя съперник с 2:1

Време да се разпише сред голмайсторите остана и за младия Бисмарк. Нападателят се възползва от поредна груба грешка на Н'Диайе, когато е последен в отбрана. Благодарение на нея, дошлият през зимата стрелец нямаше как да сбърка сам срещу Дамянов.

Снимка 523484

До края срещата се доиграваше, а след последния съдийски сигнал на Георги Николов, ЦСКА официализира мястото си на полуфиналите.