Във втори пореден двубой ЦСКА отбеляза три попадения за едно полувреме. За първи път през кампанията това се случи преди почивката, пише "Тема спорт".

Армейците продължават да не са се разписвали в първите 15 минути на всяка от своите 21 шампионатни срещи.

Червените записаха най-изразителната си победа през сезона, като това бе първият случай, в който вкараха повече от три попадения и запазиха мрежата си суха.

За последно ЦСКА реализира 4 гола на "Българска армия" на 12 май м.г. срещу Лудогорец (4:1).

За първи път откакто е в ЦСКА, Юрген Матей вкара и даде асистенция в един двубой. От началото на сезона централният защитник вече има 4 попадения и 2 голови паса.

ЦСКА не дава Турицов за по-малко от 2 милиона евро

И то след края на сезона

Новото попълнение Маурисио Гарсес се нуждаеше от само 3 участия и 81 минути на терена, за да реализира дебютното си попадение с червения екип. В същото време Яник Вилдсхут все още чака първия си шампионатен гол след 19 мача и 1169 минути (почти 20 часа).

След като не се бе разписал в първите си 28 двубоя за първенство и се отпуши срещу Ботев (Враца) през есента (4:2), Георги Йомов вече има 6 гола на сметката си. Той е дал и 5 асистенции.