Отборът на Ботев (Пловдив) затвърждава убежденията, че няма нужда да търси нов треньор, тъй като под ръководството на Николай Киров-Белия, "канарчетата" играят най-добрия си футбол от доста време насам, който освен удоволствие, носи и желаните от "бултрасите" резултати.

Така бе и днес срещу Нефтохимик, в последна среща от турнира за Купата на България, която трябваше да определи последния четвъртфиналист в надпреварата, а след края на срещата в "Коматево" радостта закономерно бе за "канарчетата". Пловдивчани изиграха много силен мач, особено през първото полувреме, а срещата завърши при класическото 3:0. Цифровото изражение можеше да е и далеч по-голямо в полза на домакините.

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) - Нефтохимик

Двата отбора ще определят последния 1/4 финалист за Купата на България

Домакините излязоха с най-доброто, с което разполагат, за разлика от своите гости, които започнаха без немалка част от своите титуляри. Това веднага се усети и даде резултат, а още в началните минути домакините дадоха да се разберат, че турнирът не им е на заден план. А и как да е иначе, предвид познатия рефрен на публиката "Ботев ще прегърне Купата"...

"Канарчетата" показаха забележителна ефективност в първия близо половин час, който бе достатъчен, за да могат "жълто-черните" да елиминират каквато и да било интрига в срещата. В рамките на 27 минути играчите на Николай Киров нокаутираха съперника след много добри и разнообразни комбинации.

Началото бе дадено от новоизлюпения национал Радослав Терзиев. Защитникът застана на далечната греда при едно центриране от корнер на Тодор Неделев, и останал непокрит, бранителят откри за 1:0, макар че Стоян Колев парира първоначалния му удар.

Попадението успокои футболистите в "жълто-черно", които продължиха да нападат с настроение и разнообразие, а удари на Иван Стоянов и Жоао Пауло не затрудниха особено Стоян Колев и бяха уловени от опитния страж.

Последният обаче бе матиран за втори път в 24-та минута на мача, когато зрителите на трибуните и пред екраните видяха най-стойностния и ефектен момент в срещата. Капитанът Тодор Неделев с много хубав пас от дълбочина изведе Омар Косоко в наказателното поле, който излъга, че ще стреля, но с пета без да поглежда назад върна топката към притичващия Жоао Пауло, за да може бразилецът с плътен удар да вкара за 2:0, реализирайки десетия си гол от началото на сезона!

Само няколко минути по-късно Иван Стоянов сложи край на интригата и спора между двата отбора. Неделев отново с професорско подаване изведе Жоао Пауло зад отбраната на бургазлии, а бразилецът пусна успоредно топката към Стоянов, който от метри пред вратата не сгреши за 3:0, при който резултат дойде почивката.

През втората част Неделев бе заменен от Даниел Кутев, а точно младокът можеше да се разпише, но от полупаднало положение в наказателното поле стреля в Стоян Колев. Последният пък направи невероятни спасявания в рамките на няколко секунди, след като първо отрази диагонален удар на Жоао Пауло, а след корнера последва и ново спасяване.

Малко по-късно Ботев можеше да покачи на 4:0, след като Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле от Николай Дюлгеров. Зад топката изненадващо застана защитникът Стенио, който не успя да реализира от 11-те метра, след като прати топката в гредата.

До края на мача до нов гол не се стигна, макар че Омар Косоко имаше възможност да го стори, но нападателят не успя да се възползва от извеждащо подаване на Иван Стоянов.

Най-чистото положение за бургазлии пък дойде след повече от час игра. То бе дело на резервата Костадин Хазуров, който засече центриране с глава от корнер, но Георгиев спаси.

Така Ботев продължава напред в турнира, докато Нефтохимик ще трябва да се съсредоточи в изявите си в Първа лига, с идеята да запази мястото си в елитната група.