Славия очаквано надигра Черноморец (Балчик) и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Столичани се наложиха с 2:0, с голове на Кръстев и Димитров.

Купа на България: Крайни резултати и репортажи от днешните мачове

Драма, червени картони, дузпи и няколко изненади на 1/16-финалите

Гостите в Балчик взеха топката още от първата минута на срещата и нямаха намерение да я изпускат от владение чак до края на първата част.

Столичани редуваха акциите си една след друга, въпреки че заложиха на голяма част от резервните си футболисти.

Акциите на софиянци преминаваха директно през центъра на терена, като в редки случаи бяха използвани и крилата.

След 14 минути игра младежкият национал Калоян Кръстев се възползва от добра "бяла" ситуация и даде предимство на гостите в резултата - 0:1.

До почивката славистите не успяха да отбележат отново, въпреки чистите позиции, в които попадаха атакуващите им състезатели.

Крайното 0:2 бе оформено от Ивайло Димитров, разписал се в последната минута от сблъсъка.