Славия се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като в продълженията победиха Спортист (Своге) с 2:1.

"Белите" отбелязаха първия гол в даденото от рефера продължение на първото полувреме, когато точен бе Венци Керчев с глава. В 71-ата минута Илия Русинов изравни, а в 94-ата Тони Тасев донесе успеха на Славия след дузпа.

Два гола на Спортист не бяха зачетени, тъй като страничния съдия Стоян Стоянов маркира засади.

Мачът започна спокойно, като в началото футболистите на Спортист отправиха един опасен удар по посока вратата на Николай Кръстев. Последва отговор на Славия с два удара в ръцете на Ивайло Василев.

Стигна се до 29-ата минута, когато Спортист вкара топката в мрежата на гостите. След много добра атака Владимир Семерджиев центрира и Илия Русинов отбеляза. Страничният съдия обаче маркира засада, която бе изключително спорна.

След тази ситуация мачът се отвори и двата отбора пропуснаха доста положения.

В 38-ата минута Галин Иванов стреля, но Ивайло Василев спаси.

Последва шанс за Спортист, топката мина успоредно на голлинията, но никой не успя да я бутне във вратата.

Малко по-късно нов удар на "шоколадите" бе спасен от Николай Кръстев.

В 42-ата минута Камело Нгуена пропусна с глава да отбележи гол.

Стигна се до последната секунда на първото полувреме, когато гостите изпълниха ъглов удар и Венци Керчев с глава отбеляза за 0:1.

Локомотив (София) победи Спартак (Плевен) с 4:1

Срещата премина под знака на напрежението между публиките на двата отбора

Втората част започна с добро положение за Спортист. След центриране от пряк свободен удар Борислав Стойчев игра с глава, но топката не влезе в мрежата.

Малко по-късно Галин Иванов от гостите пропусна златен шанс да вкара втори гол, като не уцели добре топката.

В 58-ата минута Богдан Костов бе съборен в наказателното поле на Славия, но реферът не реагира и не посочи бялата точка.

В 71-ата минута Спортист изравни резултата. След центриране отдясно Илия Русинов с глава засече топката и успя да я вкара в мрежата на Кръстев.

След попадението мачът стана доста интересен. Двата отбора погледнаха към вратарите и заредиха опасни атаки, като напрежение имаше както пред вратата на Ивайло Василев, така и пред тази на Николай Кръстев.

Само 2 минути след началото на продълженията Славия отново поведе. Богомил Богомилов събори футболист на "белите" и реферът отсъди дузпа, която Тони Тасев реализира.

В 96-ата минута Спортист вкара топката в мрежата на Славия, но страничният съдия отново размаха флага и попадението не бе зачетено, като останаха сериозни съмнения за правотата на решението му.

Спортист опита да натисне, а гостите залагаха на контраатака.

В 108-ата минута Георги Николов влезе опасно в наказателното поле, стреля по диагонала, но Кръстев спаси.

Последва добра атака на Славия, но Тони Тасев стреля в аут.

В 112-ата минута Светослав Диков стреля опасно, то топката мина малко над вратата на Славия, като при удара получи контузия.

До края на мача Спортист опита натиск, бяха създадени няколко добри ситуации, но до изравнителен гол не се стигна.