Славия победи Ботев (Пловдив) в среща-реванш от полуфиналите за Купата на България.

След първия мач "канарчетата" водеха с 2:1, но днес столичани заличиха пасива си с успех с 1:0 и се класираха за финала в надпреварата.

В герой за тима си се превърна Ивайло Димитров, вкарал дузпа в 66-ата минута на двубоя. Нарушението в наказателното поле беше срещу самия Димитров.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Славия - Ботев (Пловдив) 1:0, гол на Димитров от дузпа!

Ще могат ли "белите" да заличат пасива си?

Първото полувреме от срещата на Националния стадион "Васил Левски" не предложи много ситуации за отбелязване на гол.

Футболистите и на двете единайсеторки предпочитаха да рушат играта на съперника и да се стремят да не получат попадение, отколкото сами да отбележат такова.

Снимка 352556

Ивайло Димитров беше най-дейният състезател на терена. На два пъти той се оказваше в добро положение в наказателното поле на пловдивчани, но не съумяваше да се възползва по възможно най-добрия начин от ситуацията.

В средата на първата част Димитров опита нещо доста сложно за изпълнение - да стреля с глава от границата на пеналта, но топката премина встрани от целта.

В самия край на полувремето Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, но вместо да стреля подаде към Димитров. Неговата задна ножица обаче не беше успешна.

Снимка 352547

Ботев (Пд) можеше да се похвали само с два далечни изстрела на Неделев през всички начални 45 минути. Отборът беше прибран в половината си и заложи на контраатаки преди почивката.

Единственият гол в мача падна след 66 минути игра. 60 секунди преди това Ивайло Димитров беше съборен в пеналта на съперника и реферът Ставров посочи бялата точка. Зад топката застана именно Димитров, който се разписа, давайки предимство на състава си.

"Белите" можеха да вкарат и втори гол, но мерникът на Иванов и Димитров не беше точен.

Снимка 352548

Футболистите на Ботев (Пд) претендираха, че не е била отсъдена дузпа в тяхна полза 7 минути преди края, когато Пауло беше изритан в наказателното поле.

Така или иначе промяна в резултата нямаше и Славия се класира за финала в турнира.

В часовете преди двата отбора да излязат на "Васил Левски" напрежението ескалира с декларация от страна на "бултрасите". В нея те твърдят, че играчи на Ботев са били заплашвани.

Венци Стефанов пък отговори в типичен стил, призовавайки феновете на пловдивчани "да си пият хапчетата".

Венци Стефанов: Ботев, ако искат, да сложат Асен Караславов за съдия на мача със Славия

"Станислав Ставров е от доблестните хора в българския футбол", заяви президентът на "белите"