Славия победи Берое с 2:1 в последния 1/4-финал за SESAME Купа на България! Двубоят в квартал Овча купел предложи доста емоции на зрителите, три гола и една дузпа, която в крайна сметка реши изхода на срещата.

Въпреки, че домакините започнаха по-силно двубоя, в 7-та минута Абубакар Тунгара имаше отлична възможност да открие резултата! След карамбол в наказателното поле, топката се озова в краката му около точката за изпълнение на дузпа. Тунгара стреля, но изстрелът му попадна право в ръцете на Светослав Вуцов!

Славия - Берое, 2:1 (Развой на срещата по минути)

Победителят ще се присъедини към вече класиралите се напред ЦСКА, Лудогорец и Левски

В средата на първата част Радослав Кирилов разпечата мрежата на Берое, но малко по-рано в ситуацията е имало засада и попадението правилно бе отменено! Така се стигна до 38-мата минута, когато Фуртадо откри резултата! Десният бек на старозагорци получи топката на около 2 метра пред наказателното поле на Славия и простреля Вуцов със страхотен параболичен удар.

Снимка 565672

Отговорът на Славия обаче не закъсня и само 4 минути по-късно "белите" възстановиха равенството. Тони Тасев получи дълъг диагонален пас от Керчев, надбяга бранителите в зелено и чукна топката покрай Ганев за 1:1.

Снимка 565675

Победното попадение за домакините падна в 58-ата минута, когато реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за игра с ръка на Бе Юсеф. Първоначално реферът подмина ситуацията, но след консултация с ВАР взе правилното решение и посочи бялата точка. Зад топката застана Радослав Кирилов и хладнокръвно преодоля Ганев за крайното 2:1.

Снимка 565677

Така Славия се присъединява към отборите на ЦСКА, Лудогорец и Левски и ще очаква жребия за 1/2-финалите, който ще се тегли утре от 11:00 часа сутринта.

Славия - Берое 2:1