Славия се класира на 1/4-финал за Купата на България, след като успя да победи Ботев (Пловдив) с 2:1 на своя стадион.

Двубоят не започна добре за "белите" и Ботев успя да открие резултата в 16-тата минута чрез Елвис Ману. Отговорът на Славия обаче не закъсня и само минута по-късно Крис Добрев възстанови равенството. Пълнят обрат стана факт в 52-а минута, когато Нгуена отбеляза красив гол.

Снимка 597901

Източник: startphoto.bg

Славия можеше да си спести напрежението в последните минути, но четвърт час преди края Галин Иванов пропусна дузпа. За негова радост това не се оказа фатално и "белите" продължиха напред в турнира.

Славия - Ботев (Пловдив) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започва в 12:00 часа

Първото по-сериозно положение в мача доведе и до гол. Ману беше изведен сам срещу вратаря на Славия, но Светльо Вуцов успя да спаси. Домакините не успяха да изчистят топката, а защитник в бяло върна с глава към Вуцов, който обаче не успя да хване кълбото. "Канарчетата" си върнаха притежанието и Бароан отправи удар, който беше засечен от Ману на опразнената врата за 0:1.

Отговорът на Славия не закъсня и само минута по-късно резултатът беше изравнен. Иван Минчев изведе Крис Добрев сам срещу вратаря и халфът на "белите" прати хладнокръвно топката в мрежата на "канарчетата".

Снимка 597910

До края на полувремето двата тима редуваха атака след атака, но повече попадения не видяхме.

Седем минути след подновяването на играта "белите" направиха обрата пълен. Ерол Дост и Галин Иванов с дружни усилия откраднаха топката в средата на терена и тя попадна в краката на Нгуена, който напредна с нея и от границата на наказателното поле отправи много прецизен удар по земя, който попадна в целта.

Славия пропусна да реши всичко в 72-рата минута. Супрайен събори Добрев в наказателното поле и съдията Георги Гинчев посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Иванов, който стреля в центъра на вратата, Ханкич обаче не мръдна от мястото си и успя да спаси.

Снимка 597899

Усмивките в бяло посърнаха в 82-рата минута, когато Антоан Бароан прати топката в мрежата на Славия, но се оказа, че нападателят на "канарчетата" се е намирал в положение на засада.

До края на мача Ботев не успя да създаде нищо интересно пред вратата на "белите" и напуска турнира за Купата на България, а Славия очаква жребия за 1/4-финалите.