Жребият за четвъртия кръг(1/2-финали) на турнира SESAME Купа на България ще бъде изтеглен от 11:00 часа на 4 март 2022г. в Национална футболна база "Бояна".

Класиралите се четири отбора чрез пълен жребий ще определят нови две двойки. Победителите се излъчват по системата на отстраняване в две футболни срещи, съгласно член 19, ал. 2, ал. 3, ал. 4 и ал. 5 от Наредбата на БФС за първенствата и турнирите.

Домакин на първата среща е отборът, изтеглен първи при жребия.

Първите срещи от полуфиналите са на 12 и 13 април, а реваншите на 21 и 22 април 2022 година.

За отбелязване е, че в полуфиналите головете на чужд терен ще важат и няма да се спази правилото, което бе въведено от УЕФА през този сезон.

Официално: Купата на България има нов генерален спонсор, турнирът сменя името си

Надпреварата сменя своето име и вече ще се казва Sesame Купа на България, а заедно с това предстоят и други промени

Ето и какво гласи член 19 от Наредбата на БФС за първенствата и турнирите - Системи на турнирите:

(2) Система на отстраняване в 2 (две) срещи.

При състезания по системата на отстраняването в две срещи при разменено гостуване, при равенство от двете футболни срещи, предимство има отборът, отбелязал повече голове на чужд терен. При равенство в този показател се изиграват две продължения по 15 минути, като в този случай се разрешава извършването на допълнителна четвърта смяна в участващите в срещата отбори.

(3) Когато в продълженията по ал. 1 или ал. 2 остане равен резултат, за определяне на победител се изпълняват наказателни удари.

(4) Процедура по изпълнението на наказателни удари по ал. 3:

а) по време на изпълнението на наказателните удари не се позволява на игралното поле да присъстват външни лица;

б) служебните лица, записани в съдийския протокол на футболната среща, могат да влязат в игралното поле преди изпълнението на наказателните удари само за даване на указание, след което го напускат.

(5) При изпълнението на наказателни удари се процедира съгласно Правилата на играта футбол:

а) ако се изпълняват наказателни удари за определяне на победителя на електрическо осветление и осветлението се повреди, преди изпълнението на наказателните удари да е завършило, съдията трябва да изчака отстраняването на повредата и ако осветлението не може да бъда възстановено, победителят се определя чрез теглене на жребий.

б) ако осветлението се повреди преди да започне изпълнението на наказателните удари за определяне на победителя, съдията трябва да изчака отстраняването на повредата и ако осветлението не може да бъде възстановено, победителят се определя чрез теглене на жребий

в) ако поради размирици на стадиона или друга причина наказателни удари за определяне на победителя не могат да се изпълнят, съдията трябва да изчака и ако обстановката не позволява изпълнението, да определи победителя чрез теглене на жребий;

г) при всички случаи, когато се тегли жребий за определяне на победителя, това трябва да стане в съблекалнята на съдиите, в присъствието на делегата, съдиите, капитаните и ръководителите на двата отбора.