Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си на Поморие в мача между двата тима от 1/16-финалите за Купата на България.

Срещата на градския стадион в Несебър завърши при минималното 1:0 в полза на гостуващия тим. Автор на единственото попадение в срещата стана Буна, разписал се едва 6 минути преди последния съдийски сигнал. Двубоят бе ръководен от рефера Валентин Железов.

Двете промени в групата на пловдивчани, в сравнение с победата над Септември, не оказаха сериозно влияние. Наказан за 1/16-финала бе Йосип Томашевич, а контузен - Милош Петрович. На техните места се появиха Мустафа Абдулахи и Димитър Везалов.

Мачът започна с малко очакван натиск на домакините. Те стигнаха до две поредни статични положения в рамките на едва 7-8 игрови минути. И в двата случая обаче Мартин Луков се намесваше решително и спасяваше състава си от инкасирането на ранен гол.

В 12-ата минута Посинкович финтира няколко бранители на съперника и подаде към Димитър Илиев, чийто изстрел бе спасен от вратаря на Поморие.

Преди почивката Локомотив се отчете с масиран натиск в полето на опонента си, но поредицата ъглови удари не доведоха до нищо сериозно пред вратата на "сините".

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като в крайна сметка всичко бе решено от един гол, отбелязан малко преди последния съдийски сигнал.

Добрата новина за "смърфовете" е, че продължават напред в турнира.

Септември загуби от Локомотив (Пловдив) с 1:3