Септември загуби домакинството си на Локомотив (Пловдив) в мач от Първа лига, игран на стадион "Васил Левски".

Битката от деветия кръг на шампионата завърши при резултат 1:3. Точен за домакините беше Байду, но след това Аралица, Карагарен и Георгиев направиха обрата пълен.

Снимка 379786

Домакините са в "черна" серия от вече шест поредни загуби.

Настроението при "железничарите" е коренно различно, след като записаха победа над Левски с 1:0 в предишния кръг.

Берое победи Септември с 1:0

Берое се върна към победите и задълбочи кризата в Септември

Борислав Цонев донесе успеха на старозагорци с 1:0

Николай Митов нямаше проблеми с наказани или контузени играчи, така че разчиташе на оптимален състав днес.

Колегата му Бруно Акрапович пък не можеше да разчита на Димитър Везалов, който е с травма.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случващото се на терена:

Септември - Локомотив (Пловдив) 1:3!

Домакините са в серия от пет поредни загуби

Първото полувреме стартира в не особено добро темпо, но с течение на двубоя играта придоби смисъл и атаките към двете врати започнаха да се редуват една след друга.

Още в 8-ата минута домакините можеха да излязат напред в резултата, но Байду не успя да се разпише от близко разстояние.

Най-деен в редиците на столичани бе Борис Галчев, който можеше да бъде спрян от футболистите на Локо единствено чрез нарушение на правилата.

Именно след негов скоростен пробив в 18-ата минута резултатът беше открит. Ветеранът асистира на Чандъров, който изведе Байду очи в очи с вратаря на Локо и предимството за домакините стана факт.

Локо опита незабавно да върне инкасираното попадение, но шут на Илиев не намери очертанията на целта.

Резултатът все пак бе изравнен малко повече от половин час след началото, когато Аралица получи добър пас и с глава върна състава си в сблъсъка.

Преди почивката гостите претендираха за дузпа в тяхна полза, за нарушение на Алвеш срещу Илиев. Повторенията показаха точно обратното. И двамата футболисти получиха официални предупреждения.

През вторите 45 минути всички въпросителни окончателно отпаднаха, след като гостите стигнаха до пълен обрат и успех с 3:1.

Бирсент Карагарен се отчете с успешна добавка към удар на Илиев в 52-ата минута и бе точен за 1:2.

Натисък на гостуващия тим продължи и в 79-ата минута Георгиев вкара чудесен гол с глава, пращайки кълбото в срещуположния ъгъл, при центриране в полето на съперника.

Така успешната серия на пловдивчани продължава, а загуба номер 6 за Септември може и да означава, че времето на Николай Митов на треньорския пост в тима е приключило.