Локомотив (София) надигра ЦСКА-София в 1/16-финален сблъсък от турнира за Купата на България и изхвърли елитния си съперник от надпреварата!

"Железничарите" надделяха с 2:1, оказало се напълно достатъчно за тях да се класират в следващата фаза от надпреварата.

Гола на победата за домакините в "Надежда" реализира Христов, а преди него Георгиев бе точен за Локо. Педро вкара за ЦСКА-София.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията от срещата:

НА ЖИВО: Локомотив (София) - ЦСКА-София

Дерби или сблъсък с предизвестен край?

Резултатите и голмайсторите от ВСИЧКИ срещи от тази фаза на турнира, които се играха днес, можете да видите ТУК!

Макар сега "железничарите" да са със статута на втородивизионен клуб, амбицията им днес бе да затруднят максимално състава на Едуард Йорданеску. Това със сигурност им се получи подобаващо.

Румънският специалист направи няколко промени в стартовата единайсеторка, в сравнение с мача срещу Черно море (1:0).

Вилмар Джордан стартира сред титулярите, както и завърналият се след контузия Диого Виана. Кристиян Малинов пък си партнираше в средата на терена с Пинто.

Снимка 254453

Старши-треньорът на Локомотив Ангел Колев заложи на най-доброто, с което разполагаше.

Голмайсторът Димитър Георгиев води атаката, а зад него играят Йордан Ризов, Владислав Мисяк и капитанът Даниел Пеев. На вратата бе юношата на Левски Александър Любенов.

Подходът на домакините се оказа по-добър и точен, като те определено изглеждаха по-опасни, особено при контраатаките си.

Василев избухна: Ще извадя отбора, това е безобразие!

"Аз да не съм балък?!"

Още в самото начало на мача, преди да е изтекла седмата минута от сблъсъка, Локо вече разполагаше с гол аванс пред опонента си.

Георгиев бе най-съобразителен при разбъркване в полето на Китанов и след грешка на Чорбаджийски се разписа за 1:0.

"Червените" и техният бос Гриша Ганчев видимо бяха в шок, като се опитаха да реагират мигновено, но колкото и да им се искаше, до почивката не им се отдаде възможност да изравнят резултата.

Гриша Ганчев се хвана за главата

Босът на ЦСКА-София в ложата

На два пъти пък домакините претендираха, че не е била отсъдена дузпа в тяхна полза, но реферът Ангелов бе категоричен, че такива не е имало.

Педро върна гостите в мача още с влизането си на терена, като изравни резултата след 54 минути игра.

Крайното 2:1 оформи Христов, възползвал се от нови неуверени действия в защитата на ЦСКА-София.

Малко преди последния съдийски сигнал Даниел Пеев и Рафаел Перез бяха принудени да напуснат преждевременно терена, след като получиха червени картони.

За състезателя на гостите предупреждението беше второ официално.

Снимка 254454

Футболистите на двата тима се спречкаха на терена, но не се стигна до нещо по-сериозно.

Така "червените" изхвърчат от надпреварата още на старта си в кампанията. За Локо остават мечтите за нещо повече в турнира и гордостта от постигнатия успех.