Старши треньорът на Царско село - Никола Спасов похвали своите футболисти за представянето им срещу Ботев (Пловдив) в днешния осминафинален мач за Купата на България, загубен от "царете" с 3:4 след изиграни продължения.

Ботев (Пловдив) победи Царско село с 4:3 и е на четвъртфинал за Купата на България

Стивън Петков спаси Ботев от резил срещу Царско село след 120-минутна драма (ВИДЕО)

Голов трилър на стадион "Славия"

"Липсваше ни късмет в продълженията, Ботев си бяха готови в крайна сметка. Мога да кажа, че съвсем заслужено си взеха мача. В редовното време вратарят ни беше уникален, момчетата играха много добре, постарах се да ги изненадам. Ботев е отборът с по-класни футболисти и успя да ни надиграе в определени ситуации, заслужено продължава.

Момчетата бяха прекрасни, радвам се, че изиграхме мача така. Дано този мач не ни се отрази за дербито срещу Локомотив (София) в събота. Нямам забележки за днес. Искаме да сме първи, казваме го непрекъснато. Случват се съвсем нормалните неща с нашия отбор", коментира пред "Диема" наставникът.

Попитан за жълтия картон на голмайстора на отбора, Спасов бе лаконичен. Диков нахлу на терена при гол на Царско село без да има това право и бе санкциониран от главния съдия, заради което ще пропусне дербито с Локо (Сф) този уикенд.

"Светослав Диков? Нелепо, наивно наказание и постъпка на Диков", завърши треньорът.