60′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Лукоки прави обрата пълен!

Грешка на Апостолов в половината на Нефтохимик на практика изведе Лукоки сам срещу вратаря.

Опитният футболист на Лудогорец не сгреши.

57′

Жълт картон за Радев.

55′

Почански сменя Карамфилов.

53′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Чибота.

Пробив на Горалски продължи с центриране, топката бе върната на границата на наказателното поле, където Чибота стреля точно, възстановявайки равенството.

51′

Жоржиньо подава на границата на наказателното поле за Лукоки.

Той шутира.

Топката не попада в очертанията на вратата.

50′

Принудителна промяна и в състава на домакините.

Георгиев сменя Филипов.

48′

Апостолов опитва да прехвърли Илиев от много далечна дистанция!

На около два метра остана от истината футболистът на домакините.

47′

Страхотен финт на Апостолов срещу Моци.

Центрирането му обаче не е точно.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи много вълнуващи моменти и пред двете врати.

Гостите опитаха да наложат териториален превес в самото начало на двубоя, но контрите на съперника изглеждаха много опасни.

Именно при една такава ситуация след 12 игрови минути Апостолов получи топката в близост до наказателното поле и като на шега премина през трима бранители на опонента и разстреля Илиев за 1:0.

Последваха много силни моменти за разградчани, като те цели четири пъти стигаха до изстрели в рамката на вратата на Андонов.

Основно Битон можеше да съжалява за пропуснатите шансове, като бе най-близо до попадение, с което да изравни резултата.

Веднъж и голмайсторът Апостолов едва не разочарова собствения си вратар, като опита да избие центриране към Андонов, но вместо това стреля в страничната греда.

Статичните положения не доведоха до очаквания резултат за Лудогорец, като "зелените" имаха множество възможности за достигане до гол, но така и не успяха да го сторят.

Преди да е изтекъл и половин час игра пък, Бакалов бе принудително заменен от Лукоки, получавайки разтежение.

45′

Почивка.

44′

Филипов стреля от свободен удар, от границата на наказателното поле.

Илиев спасява.

Добра възможност за домкините.

42′

Засада на Жоржиньо.

35′

Иван Колев стреля след поредния корнер за домакините.

Има и отсъдено нарушение срещу Лукоки.

30′

Принудителна смяна.

Бакалов е заменен от Лукоки.

Изглежда получи разтежение Бакалов.

29′

23′

Битон се освобождава на границата на наказателното поле.

Стреля!

Андонов на първо време изби топката, тя се удари в горната греда и се върна в игра.

22′

Нова греда за Лудогорец!

Този път Апостолов едва не си вкара автогол.

След изпълнението на корнера и Битон стреля в напречната греда.

Малшанс за шампионите.

20′

Горалски центрира.

Чибота се опита да засече топката, но без резултат.

19′

Жълт картон за Филипов.

18′

Шут от далечна дистанция на Битон!

Кълбото преминава над вратата на Нефтохимик.

15′

Продължителна атака за гостите.

До изстрел не се стига.

С едно подаване кълбото е пратено към Апостолов.

Изстрел!

Илиев този път спасява!

12′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Страхотно попадение на Апостолов!

Премина като на шега през цялата защита на разградчани и разстреля Илиев!

Предимство за домакините!

7′

Невероятно, но факт! Гол няма!

Топката рикошира в гредата на вратата на домакините след далечен шут на Дяков.

Жоржиньо опита добавка, вратарят спаси.

След това и Икоко не успява да прати топката в мрежата.

Късмет за Нефтохимик.

5′

Нов пас в полето на Илиев.

Отново Радев пробва да засече кълбото от въздуха.

Атрактивна проява на атакуващия състезател на Нефтохимик, но до отбелязване на попадение не се стига.

4′

Битон центрира остро!

Топката е избита от вратаря на домакините.

Добра ситуация за гостуващия състав.

3′

Високо вдигнат крак на бранител на Нефтохимик.

Жоржиньо получава нарушение в близост до вратата на съперника.

2′

Центриране в полето на Лудогорец.

Мирослав Радев опитва акробатично изпълнение.

Страничната ножица е неуспешна, топката попада в ръцете на вратаря.

1′

8 Михаил Георгиев 51 Илкер Будинов

На "Арена Созопол" Нефтохимик (Бургас) посреща хегемона в българския футбол Лудогорец. Срещата е от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

В последната си тренировка преди сблъсъка домакините проведоха занимание на стадиона в Българово. В него се включиха всички футболисти, а след занятието те получиха нови комплекти екипировка.

В отбора няма контузени футболисти и старши-треньорът Диян Петков ще може да разчита на всичките си играчи, с изключение на капитана Цветомир Цонков. В последния мач срещу Черноморец (Балчик), той получи петия си пореден жълт картон и търпи наказание лишаване от състезателни права за една среща.

Вратарят на Нефтохимик Павел Здравков: Ще дадем всичко от себе си срещу Лудогорец

В Нефтохимик: Ще дадем всичко от себе си срещу Лудогорец

"До трансфера ми се стигна чрез Недялко Москов"

Лудогорец пък излиза за своя 21-и официален мач от началото на сезона. Край морето разградчани откриват своя трети фронт от битки през тази кампания, след като започват и участието си за Купата на България.

Снимка 443790

Източник: Официален сайт на Лудогорец

"Орлите" се подвизават повече от успешно в Лига Европа и вътрешния шампионат, но със сигурност сега ще са устремени да покажат на останалите отбори, че не бива да бъдат отписвани за турнира, който най-рядко са печелили у нас.

Кешеру: Ще помогнем на Генчев да нареди парчетата в Лудогорец

Изказа се ласкаво за треньора

Наставникът на шампионите Станислав Генчев със сигурност ще предприеме рокади в състава, с оглед на изключително натоварения график на отбора през тази есен. Той трябва да ротира състава си така, че да даде достатъчно минути и на тези, които по-рядко попадат в плановете му в другите турнири, а и някои от звездите да си починат преди важните битки до края на този месец и началото на следващия. Очаква се някои от по-младите момчета да получат шанс за изява, както и последното ново попълнение Талеб Тауата.

Децата до 7-годишна възраст ще влизат безплатно на стадиона днес.